Працівники військкоматів часто незаконно доправляють призовників до пунктів призову: як цьому протидіяти?

фото: ТСН
фото: ТСН

Усім нам відомі випадки, коли призовників працівники військкомату силоміць доправляють до пунктів призову. Чи законні такі дії працівників військкоматів? Про це розповіла журналістка ТСН Олена Ваніна.

Сергій розповідає: його син навчається і працює одночасно рятувальником. Хлопець мав відтермінування від служби, але постійно з’являвся у військкоматі. Отримавши чергову повістку, після добового чергування, знову прийшов у зазначене місце.

“Він мені дзвонить, каже, що його в грубій формі із застосуванням сили запхали в приватний мікроавтобус. І везуть у призовний пункт”, – каже Сергій Кобець, батько призовника.

Не допомогли навіть прохання херсонського ДСНС, де хлопець працював водолазом. Керівники просили залишити працівника, адже без нього на всю область лишився тільки один дайвер. Проте хлопця повезли до навчального центру. Батько хлопця обурюється, що його сина доправили примусово і без речей. А ще з температурою та підозрою на апендицит.

“Взагалі військкомати не мають права так робити. Інколи бувають такі випадки, як ми побачили, ганебні… По ним також будуть ухвалюватися рішення”, – заявив Іван Арєфьєв, начальник прессслужби Командування сухопутних військ ЗСУ.

Але юристи радять не зволікати, і якщо виникли сумніви у діях військових, викликати поліцію та звертатися до суду.

“Це можна зробити як одразу після за тримання, так і через певний проміжок часу, коли людину звільнили, а вона все рівно вважає, що її було затримано протиправно”, – каже Михайло Ілляшев, адвокат, керуючий партнер юрфірми.

Тим часом, військові нагадують, що чоловіки призовного віку, а це від 20 до 27 років,  мають з’являтися до військомату за першим викликом.

Навіть, якщо мають відтермінування, адже за ухиляння від служби передбачена кримінальна відповідальність.

Подробиці – у відео ТСН: