Пожежа знищила значну площу пшениці в одному із господарств Волині: інспектори проводять рейди (Відео)

 

фото: vo.suspilne.media
фото: vo.suspilne.media

23-го липня близько 5-ої години вечора на полях одного із сільськогосподарських господарств Волині виникла пожежа. Тут згоріло 1,5 га пшениці.

Нині на полі сільськогосподарського підприємства «Несвіч» зібрали урожай. Значна його частина вщент згоріла.

Досі на землі лежать обгорілі колоски і обсипане зерно, інформує vo.suspilne.media.

Головний інспектор луцького міськрайонного відділу УДСНС в області Сергій Губик каже: за останні більше ніж 15 років це найбільша в області пожежа на пшеничному полі.

Аби запобігти загорянню під час жнив, інспектори проводять рейди. Сьогодні Сергій Губик перевіряв дотримання техніки пожежної безпеки на полях ТзОВ «Романів» Луцького району.

Оскільки під час жнив задіяна спеціалізована аграрна техніка для збору зерна, Сергій Губик каже: важливим є забезпечення належного технічного стану комбайнів – справність систем змащування, охолодження і запалювання.

За вимогами правил пожежної безпеки, кожен спеціалізований вид транспорту, що працює на полі під час жнив, повинен бути забезпечений первинними засобами пожежогасіння.

Під час збору урожаю зернових, на полі чергує бригада рятувальників і пожежний автомобіль. Водій Олександр Тіхтей розповів: автомобіль у них старий, але в робочому стані. Усім необхідним для гасіння пожеж оснащений.

Директор сільгосппідприємства Василь Назарчук розповів: окрім пожежної машини мають ще дві ємності, де завжди є вода. Загалом при необхідності, для ліквідації пожежі на полі в них є запас у 36 кубів води. Дотримання усіх заходів протипожежної безпеки, каже Василь Назарчук, потребує додаткових витрат, але вони виправдані. Голова наглядової ради сільськогосподарського підприємства Віталій Заремба розповів: 2 роки тому в них горів склад із сіном. Тоді вогонь знищив 120 тон сировини.

Сергій Губик розповів: до початку жнив працівники державної служби з надзвичайних ситуацій проінспектували більшість підприємств і приватних господарств на дотримання правил пожежної безпеки. Вони виявили понад 500 порушень різного характеру.

Подробиці – у репортажі UA: ВОЛИНЬ: