Пожежа з вибухами на складі боєприпасів бойовиків “ДНР” у Донецьку: стали відомі причина і наслідки (Фото)

в4Опорна база російських окупантів в окупованому “ДНР” Донецьку знищена пожежею і вибухами 25 вересня і бойовики залишились без боєприпасів та можливості ремонтувати свою військову техніку, стверджують місцеві мешканці. Факт пожежі і вибухів, що знищили частину будівель військової бази російських окупантів, підтверджує й ОБСЄ.

Важка військова техніка бойовиків “армії ДНР” вціліла, але боєприпаси та інфраструктура військової бази російських окупантів в окупованому Донецьку знищені повністю. Про такі наслідки потужної пожежі 25 вересня на базі бойовиків у Куйбишевському районі окупованого “ДНР” Донецька повідомив у мережі на “Донецькому форумі” користувач Макс Оттович, який знайомий із ситуацією.

За його даними, пожежа спалахнула на складі паливно-мастильних матеріалів військової бази бойовиків, коли там переливали пальне. Далі вогонь перекинувся на ремонтний ангар військової техніки і склад боєприпасів російських окупантів.

"Поряд виявився повний бензовоз із солярою, яка загорілась і почала розтікатись прямо в ангар з ЗІПом і боєкомплектом", - повідомив  дописувач.

Читайте також: На окупованому Донбасі масштабна пожежа з вибухами: уламки зі стовпа чорного диму летять на голови мирним мешканцям (Відео, Фото)

Перед масштабом пожежі своєї бази бойовики "ДНР" виявились безсилими: через постійні вибухи на складі боєприпасів починати гасити вогонь вони боялись і були змушені евакуювати місцевих мешканців з зони ураження.

"Очевидці кажуть, що горіло настільки добре, що гасити почали тільки після заходу сонця і до ранку таки впорались", - повідомив  дописувач.

Читайте також: Почалась евакуація: пожежа на складах боєприпасів бойовиків у Донецьку продовжує палати (Відео)

"Бойова техніка НЕ постраждала (на жаль!), а от інфраструктура передової опорної бази знищена майже повністю",  - констатував наслідки пожежі на військові базі бойовиків "ДНР" Макс Оттович.

в1

ОБСЄ у своєму щоденному звіті 27 вересня підтвердила, що безпілотник Міжнародної моніторингової місії з повітря зафіксував наслідки масштабної пожежі на об'єкті бойовиків "ДНР" у Куйбишевському районі окупованого "ДНР" Донецька.

"Ушкодження були свіжі, при цьому частина об'єкта з південного боку була повністю зруйнована, а навколо були розкидані уламки. За оцінкою СММ, пошкодження виникли в результаті пожежі і вибуху", - сказано у звіті Місії.

В ОБСЄ додали, що поруч зі зруйнованою базою російських окупантів міжнародні спостерігачі зафіксували й "відведену" гармату бойовиків "ДНР".

"Той же БПЛА на тому ж об'єкті виявив 1 самохідну гаубицю (2С1 «Гвоздика», 122мм). Об'єкт розташований на відстані приблизно 90 м від житлових будинків", - повідомили в ОБСЄ.

Читайте також: Склад боєприпасів бойовиків «ДНР» підірвали українські партизани?

Дані очевидців та ОБСЄ спростовують заяви російських окупантів, які в паніці пожежі та вибухів на своєму складі взялись запускати традиційну брехливу пропаганду Кремля про те, що склад бойовиків "ДНР" в окупованому місті загорівся начебто внаслідок обстрілу Донецька українськими військовими. Тепер очевидно, що бойовики через свою недолугість і порушення техніки безпеки самі спалили свій склад боєприпасів, за що російське військове командування бойовиків "армії ДНР" точно не похвалить.

в2в3в4в5