Пожежа в Одеському коледжі: учнів закликають нікого не боятися і співпрацювати зі слідством

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Співробітники Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, через пожежу в якому загинули 16 осіб, забороняють студентам спілкуватися зі слідчими.

Про це сьогодні під час сесії Одеської обласної ради заявив начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області Олег Бех. «До поліції надійшла інформація про те, що студентам забороняють спілкуватися зі слідчими і повідомляти про коледж… Тому я прошу учнів нікого не боятися і співпрацювати зі слідством, а в разі тиску на них повідомляти про це поліції для застосування відповідних заходів», – сказав Бех.

За його словами, в день пожежі, 4 грудня, на заняття мали з’явитися 230 студентів, але фактично були присутні 172 особи, з яких своєчасно були евакуйовані (рятувальниками і самостійно) 165. З них 11 осіб отримали тілесні ушкодження, одна студентка – Ксенія Бабенко (2003 року народження) – померла по дорозі до лікарні. У момент загоряння в коледжі перебувало 35 співробітників, з яких 27 були евакуйовані. Встановлено, що займання сталося на 3-му поверсі в кабінеті №9 завідувачки відділення економіки та підприємництва навчального закладу, яка була відсутня в той момент у кабінеті. Потім, як зазначив Бех, вогонь поширився 3-м поверхом, потім – по 4-м, 5-м і 6-м поверхами. «При цьому евакуація з 4-6 поверхів фактично була неможлива. Шансів врятуватися у людей практично не було», – сказав Бех.
Він зазначив, що під час допитів керівництво коледжу і викладачі заявили, що у вересні і листопаді поточного року в установі проводився загальний інструктаж з протипожежної безпеки. Проте, ніхто зі студентів не міг згадати про проведення таких занять. Слідство встановило, що на цих поверхах була проведена реконструкція (перепланування), яка ускладнила вихід людей на вулицю, і зараз перевіряється законність цих робіт. Швидкому поширенню вогню і підвищеної токсичності продуктів горіння також сприяв будматеріал – «вагонка», яку використовували в коледжі під час ремонту.
Як зазначив начальник главку, в 2014 році була перевірка, за результатами якої адміністрації навчального закладу було наказано її («вагонку») прибрати, чого зроблено не було. За його даними, будівля мала три входи, один з яких під час пожежі був замкнений.