Повне виключення цукру з раціону може бути смертельним, – вчені

im578x383-цукорПопри те, що надмірне вживання цукру є шкідливим для здоров’я, повне його уникнення також не є корисним, вважають вчені.

ООН вважає, що цукор може стати “новим тютюном” за ступенем ризику для здоров’я.

До того ж, група вчених з’ясувала, що безцукрова дієта не має омолоджуючого ефекту. Ті, що сидять на дієті, можуть відмовитись від цукру в йогуртах, в готових стравах, десертах, печиві, але дуже важко досягнути повного позбавлення від цукру в їжі в загалі.

Вчені вважають, що цукор може стати “новим тютюном” через його небезпеку здоров’ю, оскільки стимулює ожиріння. Тож, здавалось би, безцукрова дієта мала б знайти підтримку в експертів. Але група вчених вважає, що модна антивікова безцукрова дієта – це просте витрачання грошей та часу, а до того ж, вона є потенційно небезпечною.

“Дуже важко досягнути повної відсутності цукру в своєму раціоні”, – вважає біохімік Лія Фіцсіммонс. Вона навіть вважає, що різке припинення вживання цукру може стати фатальним.

“Фрукти, овочі, молочні продукти та замінники, яйця, алкоголь та горіхи – все містить цукор. Без цього ми б залишились ні з чим, окрім м’яса та жирів, що не є корисним для здоров’я”, – додає вчена.

Читайте також. Мода на нездоровий спосіб життя у підлітків минає, – вчені

Безцукрова дієта була оцінена на 1 з 5. Також вчені відхилили “печерну дієту”, яку підтримує актор Метью МакКонахі.

Вона проголошує вживання того, що їли в природі печерні люди: ягоди, овочі, нежирне м’ясо – та не вживати того, що дала нам цивілізація: крупи, чечевицю, боби та молочні продукти.

Утім, науковець Еріка Ніцш вважає: “Зрозуміло, що наші предки-мисливці не їли такі апетитні білі булочки сендвічів, утім, краще з’їсти суп з чечевицею, аніж плитку шоколаду”.

Також вчені спростували ті дієти, які вибірково зменшують певні частини тіла, впливаючи на гормональний фон. Вони можуть викликати такі хвороби, як наприклад, дисбаланс інсуліну, що може виникнути при меншому вживанні їжі з цукром.

Роб Каган вважає, що харчування має бути різноманітним, і не в останню чергу для того, щоб ми “не втратили задоволення від їжі” та не впали в депресію.

Джерело: The Daily Mail