Знищених нацистами у Бабиному Яру могло бути вдвічі більше: повна версія вшанування пам’яті загиблих за участі трьох президентів (Відео)

Фото – сайт Президента України

За офіційними даними Нюрнберзького процесу, у Бабиному Яру під Києвом нацисти з 29 вересня 1941 року розстріляли сто тисяч євреїв та людей інших національностей. За новими даними досліджень, знищених тут нацистами під час окупації Києва може бути вдвічі більше.

Про це Президент України заявив ввечері 6 жовтня у Меморіалі Бабиного Яру під час поминального заходу за участі Президентів Ізраїлю та Німеччини, а також представників інших держав світу.

"Скільки їх залишилося лежати тут назавжди? Точно на сьогодні не скаже ніхто. На Нюрнберзькому процесі йшлося про близько 100 тисяч людей. Сьогодні нові дослідження кажуть, що, імовірно, близько двохсот тисяч людей. Для нацистів ці тисячі не мали значення, на відміну від усіх нас. Бо кожна нова тисяча жертв – це нова тисяча років, які триватиме наш біль. Хоча навряд чи взагалі є час, який здатен його заспокоїти", - сказав Президент України.

"Ми маємо боротися зі злом, із жорстокістю, щоб люди не забували, до чого можуть призвести антисемітизм і расизм. Ми маємо пообіцяти людству з цього місця, що Бабин Яр ніколи більше не повториться", – наголосив під час свого виступу Президент Ізраїлю Іцхак Герцог.

"Як Федеральний президент Німеччини стою тут сьогодні перед вами і схиляю голову в глибокій скорботі за загиблими. І водночас відчуваю глибоку вдячність за примирення, задля якого ви, шановний пане Президенте Зеленський, українці та нащадки жертв того часу подали руку нам, німцям. Примирення – не те, чого можна вимагати, його можна тільки дарувати. Відчуваю вдячність за тісне партнерство, яке поєднує наші країни сьогодні. Вдячність відчуваю за спільні цінності, які разом сповідуємо: міжнародне право та людська гідність, свобода народів у їхньому політичному самовизначенні й територіальній цілісності. Мирна й безпечна Європа – на цьому фундаменті ми стоїмо й маємо його захищати", – сказав у Бабиному Яру Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Читайте також: Меморіальний центр назвав імена нацистів, які безпосередньо розстрілювали євреїв у Бабиному Яру

Повна версія вшанування пам'яті загиблих 80-років тому у Бабиному Яру за участі трьох президентів - у відео Факти ICTV.