Повернення Росії у G8: Меркель і Джонсон назвали умови, головна з яких – Україна (Відео)

Борис Джонсон і Ангела Меркель. Фото - скріншот з відео
Борис Джонсон і Ангела Меркель. Фото – скріншот з відео

Допоки Росія не усуне причини, з яких її виключили з G8, її повернення у “Велику вісімку” неможливе.

Про такі умови повернення РФ до клубу міжнародної політичної спільноти, напряму пов’язані з припиненням агресії Росії проти України, спільно заявили Канцлер Німеччини і Прем’єр-міністр Великобританії.

“Якщо ми досягнемо успіхів, то, звісно, в нас буде інша ситуація… Однак наразі ми не досягли так багато успіху, щоб причини (виключення Росії – ред.) у 2014 році було скасовано”, – сказала Меркель.

Борис Джонсон при цьому нагадав отруєння Скрипалів у Солсбері і підкреслив, що для повернення у G8 Росії слід відмовитись від агресивної політики не тільки щодо України, а й щодо інших країн.

"Я повинен сказати: я дуже поділяю думку канцлера Меркель, що Росії ще належить виконати зобов'язання, щоб повернутися в G7", - сказав глава Уряду Великобританії.

Читайте також: «Є речі, які можна обговорювати», — Путін про Донбас після зустрічі з Макроном (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 19 серпня під час зустрічі з Путіним Макрон заявив, що умовою повернення Росії до "Великої вісімки" є її вихід з анексованого Криму і Донбасу.

На це Путін відповів, що допоки РФ приймають на самітах G20, G8 його цікавить мало.

Тим часом 21 серпня Президент США заявив, що хотів би бачити Росію на саміті G8 у 20120 році.

Більше - у відео ТСН.

Повна версія спільної прес-конференції в Берліні канцлера Німеччини Ангели Меркель з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном (мовою оригіналу) - телеканал Euronews.