Повернення до Конституції 2004 року зупинить диктатуру – Кличко у ВР

  indexЛідер “УДАРу” Віталій Кличко закликає парламент цивілізованим і мирним шляхом розв’язати політичну кризу в країні. Про це він заявив, виступаючи на пленарному засіданні Верховної Ради, – повідомили ІА “7 Днів-Україна” у прес-службі партії “УДАР”.

Кличко наголосив, що сьогодні в кожному місті України громадяни виступають проти диктатури, бо хочуть жити в демократичній, цивілізованій Україні. “В сьогоднішній кризі винна влада і вона несе повну відповідальність”, – сказав він. Водночас, додав Кличко, парламент також має сказати своє слово.

Він зазначив, що першим відповідальним кроком має стати повернення дії Конституції 2004 року, яка була незаконно скасована у 2010-му. Лідер “УДАРу” закликав кожного депутата йти саме цивілізованим шляхом. “Зупиняємо диктатуру. Повертаємось до Конституції, яка робить депутатів суб’єктами ухвалення рішень, а не кнопкодавами. Ухвалюємо закон про звільнення від переслідувань без будь-яких умов. Оголошуємо вибори у Києві та тих обласних і районних центрах, де вони не відбуваються вже багато місяців. І на цій основі отримуємо довіру суспільства. Якщо ми цього не зробимо, то суспільство може вибухнути”, – підкреслив Віталій Кличко.

При цьому політик застеріг парламент від іншого шляху виходу з кризи, який призведе до ескалації та подальшого провокування конфлікту.  Він зауважив, що нині деякі політики знову “заводять стару пісню  – це наша мова, це не наша мова, це наші герої, це не наші герої, це наша історія, це не наша історія”. Кличко нагадав, що останнім часом звучать небезпечні “ідеї” – про федералізацію, про “зачистку вулиць”. “Деякі “беркутята” з місцевої влади створюють якісь фронти. А кримінал працює спільно з силовими структурами. Це – неприпустимо. Той, хто штовхає на цей шлях, грає з вогнем”, – сказав лідер “УДАРу”. Політик не має сумнівів, що федералізація України – це шлях до її знищення.

Лідер “УДАРу” підкреслив,  що народ вже показав свою силу і волю до змін в країні і не потрібно намагатися їх зупинити. “Не ставайте на дорозі розвитку держави – бо народний гнів знесе вас. Сьогодні час кожному задуматися над тим, що він робить – і якими будуть наслідки цього”, – зазначив Кличко.