Повалення пам’ятника Леніну тернополяни оцінюють по-різному (Відео, Фото)

Lenin6Значним кроком в історії сучасної України називають повалення пам’ятника Володимиру Леніну у Києві тернопільські націоналісти. Натомість місцеві комуністи вважають цей акт проявом вандалізму і злочином.

Нагадаємо, група націоналістів, підкріплена силами частини мітингувальників, знищила пам’ятник Володимиру Леніну, що у Києві на Бесарабці, ввечері 8 грудня.
– Колона із 200 націоналістів – активістів партії «Свобода» та бійців Правого сектору відійшла від будівлі Київради і пройшла до на Бессарабській площі, – повідомляють  ІА «7 Днів-Україна» у Тернопільській обласній організації ВО “Тризуб” ім. С.Бандери. – До пам’ятника приставили драбину, люди оточили монумент, і того ідола врешті скинули.
Поруч стояли бойовики «Беркута», повідомляють учасники повалення пам’ятника. Але в ситуацію правоохоронці не втручалися (дивіться відео).

- В Україні не має бути жодного пам’ятника Леніну, - каже народний депутат України від ВО «Свобода» Олексій Кайда, коментуючи подію. - Не припустимо, щоби в серці України стояв монумент тому, з приходом до влади якого розпочався кривавий період в історії нашого народу. Ленін – один з ідейних натхненників і безпосередніх організаторів голодоморів і репресій, тому пам’ятники йому слід демонтувати. Символічним є те, що знесення монумента в Києві відбулося у 80-ті роковини Голодомору 1932-1933 років і в день розпаду Радянського Союзу.

Buv- Ті, хто повалив пам’ятник В.Леніну, – злочинці, вважає голова Тернопільського обкому Компартії України Василь Паразінський. Тож він і його соратники вимагатимуть реагування правоохоронних органів на дану подію.

- Ті нікчеми, середньовічні істоти, які називають себе «Свободою», - злочинці, - наполягає він. – Їхнє місце – за гратами. Правоохоронці мають їх покарати, бо ті події вже давно вийшли за межі мирних зібрань. У тих людей були металеві прути, каміння, молоти. Отже, вони були готові до таких масових безпорядків. Свідомі люди, як на мене, дані дії осудять.

Василь Паразінський наголосив для ІА «7 Днів-Україна», що його слова відповідають загальній позиції представників Компартії України. Ця політична сила, мовляв, осуджує масові заворушення, які у Києві вже вийшли за межі мирних протестів. Комуністи наполягатимуть на реагуванні  з боку правоохоронців.

Нагадаємо, ще у 2009 році кілька членів «Тризубу» разом із націонал-революціонером Миколою Коханівським пошкодили пам’ятник В. Леніну. За це їх піддали кримінальному переслідуванню.  Незабаром представники Компартії за власний кошт відновили монумент. Нині він уже відновленню не підлягає. Хіба що доведеться встановлювати новий (це вийдно на фото, які учасники подій виствили у соцмережах).

Lenin5

Lenin3

Lenin2

Lenin