Потрійна ціна газу: що робити українцям, які отримали рахунки за такими тарифами (Відео)

ф1Українці, які використовують газ тільки для приготування їжі і не мають індивідуальних газових лічильників, у січні отримали платіжки, у яких рахунок за голубе паливо втричі вищий, ніж за попередній місяць. Юристи радять рахунок оплатити, щоб газ не “відрізали за борги”, та відразу ж писати скаргу, а ще краще – таки поставити безоплатний лічильник, на який споживачі мають право за законом.

Вища оплата за газ для майже трьох мільйонів українців, які не мають в своїх оселях індивідуальних лічильників голубого палива і використовують газ не для опалення, а лише в газових плитах  для приготування їжі, – це результат судового рішення і того, що відповідна комісія не затвердила тарифів на газ для цієї категорії споживачів.

Коли Верховний суд скасував постанову Кабміну про норми споживання газу для цієї категорії споживачів, почали діяти втричі вищі норми, затверджені ще в 1996 році. Комісія при Міністерстві енергетики України після рішення суду мала затвердити нові норми, та це не зроблено. Відтак облгази і зробили розрахунки в платіжках на підставі норм понад 20-річної давнини.

У Нацкомісії з регулюванян ринку енергетики і компослуг січневі платіжки назвали законними і закликали українців їх оплатити, а після затвердження Кабміном нових норм споживання переплачене за газ споживачам, запевнили, повернуть.

У НАК “Нафтогазі” закликали українців на завищені січневі платіжки за голубе паливо скаржитись на “гарячу лінію” Кабміну.

Міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі телеканалу 112 Україна назвав такі платіжки незаконними, бо є випадки, коли нарахували за завищеними нормами плату за 30 місяців, і закликав не платити за завищеними рахунками, а писати в заяву в правоохоронні органи.

Юристи ж у сюжеті ТСН, щоб споживач не опинився з “відрізаною” газовою трубою, радять все ж сплатити за рахунком, але свої права обов’язково відстоювати у юридичній площині в законний спосіб.

Також юристи радять українцям негайно писати заяву на безоплатне встановлення індивідуального газового лічильна, що передбачено законом.