“Потрібне підґрунтя для створення парламенту, здатного на реформи в Україні”, – нардеп

радаУкраїна має отримати нову Верховну Раду, здатну законодавчо оформити необхідні країні реформи.

Читайте також. Люструвати більше 10 чиновників ОДА і керівників структур обласного рівня вимагає нардеп з Тернополя

Тому зараз потрібно підготувати підґрунтя для створення відповідної моделі законодавчого органу державної влади, а саме – ухвалити закони про люстрацію, проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими списками, зменшення кількісного складу Верховної Ради і зняття недоторканості народних депутатів. Про це в ефірі програми «Час. Підсумки дня» на «5 каналі» заявив народний депутат України, обраний на окрузі у Тернополі, Олексій Кайда.

- Суспільство озвучило свої вимоги під час Революції Гідності. Перш за все – це докорінне очищення влади. Всі говорять про люстрацію, але чомусь в парламенті не хочуть ухвалювати відповідні законодавчі ініціативи, в тому числі і законопроект про проведення люстрації, який подала фракція «Свободи», - сказав парламентар.

Читайте також. Нардеп вимагає ще однієї перевірки законності реконструкції перинатального центру у Тернополі

Олексій Кайда наголосив, що перезавантаження парламенту однозначно необхідне, проте не можна міняти, як кажуть в народі, шило на мило.

- Не можна проводити вибори, не врахувавши настроїв і вимог українців. Перше – необхідно ухвалити закон про люстрацію. Друге – парламентські вибори мають відбуватися за пропорційною системою з відкритими списками, на чому наголошували багато політиків перед виборами у 2012 році, але зараз чомусь про це забули. Третє – нам необхідно ухвалити зміни до Конституції України щодо зменшення загальної кількості народних депутатів з 450 до 300. І четверте – зняття недоторканості з народних обранців. Це і є вимоги Майдану та українського народу. Бо в іншому випадку, якщо переобрання Верховної Ради відбуватиметься по тій же системі, що була, нічого не зміниться, - підкреслив свободівець.

Читайте також. “Скільки треба смертей, щоб переконати – з терористами переговорів не ведуть!?” – нардеп

Олексій Кайда також повідомив, що скерував депутатське звернення прем’єр-міністрові України, міністрам оборони та фінансів з вимогою надати інформацію про використання бюджетних коштів, виділених на підтримку Збройних Сил.

- Крім того, представники уряду повинні повідомити, куди пішли понад 120 млн грн, які українці перерахували за допомогою дзвінків на мобільний номер «565». Людей, які допомагали армії, зараз турбує це питання. Тому що знову звучить інформація, що нашим солдатам не вистачає бронежилетів, касок, їжі тощо, - зазначив парламентар.

Читайте також. “За Януковича більшу частину банків і страхових компаній перетворили на “відмивочні контори”, – нардеп

Олексій Кайда наголосив, що нинішній склад ВР є недієздатним і абсолютно не відповідає баченню та уподобанням українців. Тож він і його соратники готові до перевиборів.