“Потенціал України потрібен Тримор’ю”, – Зеленський заявив про намір вступу України до Ініціативи трьох морів (Відео)

Під час саміту країн Тримор’я 20 червня. Фото – сайт Президента України

Президент Володимир Зеленський переконаний, що Україна має стати учасницею Ініціативи трьох морів.

Про це глава української держави заявив 20 червня під час спілкування з учасниками саміту.

“Перше – Україна має бути учасницею Ініціативи трьох морів. Це неправильно, що наша держава залишилася за межами Ініціативи…  Достатньо лише одного погляду на географічну мапу нашого регіону, щоб зрозуміти, що тільки з Україною всі наші країни можуть реалізувати увесь свій потенціал. Економічний, інфраструктурний, потенціал соціальних зв’язків між нашими країнами, між нашими людьми та історичної основи життя в нашому регіоні. З урахуванням цього моя друга пропозиція – посилити трактування співпраці в межах Триморʼя”, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україна у час військової агресії Росії від держав Тримор'я не тільки отримує допомогу, а й може їм допомогти.

"Україна має одні з найпотужніших газових сховищ у регіоні та розгалужену мережу постачання газу. Тому, співпрацюючи із сусідами, використовуючи потужності інтерконекторів Польща – Словаччина, Польща – Україна, а також наявні в регіоні СПГ-термінали, ми можемо задовольнити потреби всіх країн Тримор’я. Вже після початку повномасштабного вторгнення Росії ми приєдналися до енергосистеми Європейського Союзу. І зараз наш експорт електрики може стати тим внеском в енергобаланс ваших країн, який допоможе вам стати повністю незалежними від російського енергетичного тиску", - заявив Зеленський.

Більше подробиць про Ініціативу Тримор'я - у відео 5 каналу.