Постраждалим забудовник через рік дасть житло в обмін на землю, кажуть у мерії (Відео)

P5280006-nДві родини тернополян – із чотирьох дорослих і двох дітей забезпечені тимчасовим житлом і всім необхідним.

Читайте також. До вечора будинку Крушельницької, 53 у Тернополі вже не буде (Відео, Фото)

Також постраждалі від обвалу дому на Крушельницької, 53 вже мають домовленості з інвестором про майбутні помешкання, повідомив міський голова Сергій Надал 28 травня.

– Вони вже домовилися з потенційним інвестором, що їх забезпечать тимчасовим житлом приблизно на рік, – каже він. – А потім вони отримають квартири – площею не меншою, ніж попередні. Між ними вже є погодження. Вони якраз підписують документи та оформляють договори.

Нагадаємо, 27 травня о 21.54 на вул. Крушельницької, 53 зруйнувався фасад аварійного двоповерхового будинку площею 202 кв. м. На місце події прибула аварійно-рятувальна бригада, яка оперативно виконала дії щодо рятування людей. На цьому об’єкті, згідно із офіційними висновками Управління ДСНС, витоку газу не було. Постраждалих немає. Усі служби спрацювали якісно та оперативно. Про це доповів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Владислав Стемковський.

Читайте також. Через обвал будинку перекрили дорогу, змінили рух транспорту – висновки повідомлять у міськраді (Фото, Відео)

- Мешканцям неодноразово говорили про загрозу проживання у цьому будинку та пропонували їм тимчасово переселитися у гуртожитки міської ради, допоки їм не нададуть нові квартири, - додає міський голова Сергій Надал. – Як інший варіант, їм пропонували створити ОСББ із закріпленням за ними земельної ділянки з подальшим вирішенням питань із забудовником. Проте не усі погодилися на представлені варіанти. Тоді згоду на відселення дали лише власники чотирьох із шести квартир.

За словами начальника управління правового забезпечення міської ради Олександра Печеля, міська рада неодноразово зверталася до суду щодо відселення людей з цього аварійного будинку.

Читайте також. До вечора будинку Крушельницької, 53 у Тернополі вже не буде (Відео, Фото)

- У 2012 році від виконавчого комітету міської ради передали два позови до суду щодо примусового переселення жителів двох квартир. Їм пропонували укласти мирову угоду, - розповідає Олександр Печіль. – Виконавчому комітету відмовили в обох справах. Пізніше ми подавали апеляцію, проте знову програли. Таким чином вичерпали усі можливості для судового розгляду цього питання.

Через обвал фасаду будинок повинні демонтувати одразу ж після вивезення необхідних особистих речей мешканців. Таке рішення прийняли 28 травня на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тернополя.

Читайте також. За розслідуванням обвалу житлового будинку стежить прокуратура

- Комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про терміновий демонтаж будинку та кваліфікує цю подію як надзвичайну ситуацію місцевого масштабу, - додає пан Надал.

Жителі, які проживали у будинку, вже досягнули згоди з інвестором щодо отримання квартир у приватну власність. Термін - до одного року. На цей період їх забезпечать тимчасовим житлом. Прозвучала під час прес-конференції і назва фірми-забудовника, що претендує на ту земельну ділянку, – «Креатор-Буд».

Довідково. Три аварійних будинки було в Тернополі. У них мешкали 65 осіб. Наразі, окрім того дому, що на вул. Крушельницької, 53, ще є дві аварійні будови: вул. Вояків «Дивізії Галичина», 9 і вул. Січових Стрільців, 17. Міський голова розпорядився, щоб спеціальна комісія до 10 червня дослідила стан інших тернопільських будинків і повідомила результати щодо придатності проживання у цих будівлях.