Постачальники газу назвали річні ціни

Із першого травня 2021 року по 30 квітня 2022 року за газ українці платитимуть від 7,88 грн за кубометр і більше. 26 квітня, у понеділок, постачальники газу оприлюднили запропоновані річні ціни на голубе паливо.

Отже, газопостачальні компанії оприлюднили свої річні фіксовані пропозиції, на які автоматично переведуть своїх клієнтів, що дотепер користувалися місячними тарифними планами. Відповідні умови передбачені постановою регулятора — НКРЕКП.

За інформацією Газправди, на 26 квітня найнижчі річні ціни — від 7,88 грн до 7,96 грн за кубометр запропонували чотири компанії: 7,88 грн за кубометр — ДП «Евода трейд», КП «Луцькводоканал», 7,89 грн — ТОВ «Черкаси газ збут» і ТОВ «Уманьгаз збут», 7,96 грн – газопостачальна компанія «Нафтогаз України». По 7,98 грн за кубометр газ продаватимуть ТОВ «Волиньелектрозбут» і ТОВ «Закарпаття Енергозбут». Низка регіональних газзбутів оприлюднили єдину ціну — 7,99 грн за кубометр.

Щодо газопостачальних компаній Тернопільщини, то ТОВ «Тернопільоблгаз» пропонує річний тариф 9,89 грн за кубометр, а ДП «Газпостач «ТОВ «Тернопільгаз» — 9,90 грн за кубометр. І це — не найвища ціна, бо є компанії, що встановили значно вищі цінники: аж 13,5 грн за кубометр.

Вартість газу для клієнтів постачальника останньої надії (ПОН) у травні становитиме 9,57 грн за кубометр. Тож усіх клієнтів ПОН закликають обрати ринкового постачальника й заключити з ним договір, щоб отримати вигідніші ціни.

І це ціни — без урахування вартості доставки газу: за розподіл палива люди сплачують операторам газорозподільних мереж (облгазам) окремо.

Оприлюднені річні ціни на газ, згідно з рішенням НКРЄКП ще можуть змінюватися, але, як переконують, лише в сторону зниження. Деякі компанії вже переглянути свою річну пропозицію і змінять її з першого травня. Очевидно, що не збирається її змінювати, наприклад, ДП «Газпостач «ТОВ «Тернопільгаз», бо вже оприлюднило інформацію про те, що з першого травня продаватиме газ по 9,90 грн за кубометр. На момент написання статті ТОВ «Тернопільоблгаз» напевно ще «обдумувало» пропозицію, бо її загалові не надали.

Нагадаю, що всіх споживачів, які дотепер користувалися місячними пропозиціями, постачальники переведуть на річні автоматично. Подавати додаткові заявки не потрібно. Ми повинні сплачувати газ за фіксованою ціною до 25 числа кожного місяця. Річні ціни доступні для отримувачів пільг та субсидій.

За бажанням кожен із тих, хто використовує газ, може змінити річний тарифний план на будь-який інший, так само, як і змінити постачальника.