Посмертні нагороди за оборону Донецького аеропорту вручили вдовам кіборгів із міста на Хмельниччині (Відео)

фото: Суспільне. Поділля
фото: Суспільне. Поділля

Людмила Коношенко і Майя Лізвінська, дружини старшого солдата, кіборга Руслана Коношенка, та офіцера Валерія Лізвінського отримали сьогодні пам’ятний знак “Героям оборони Донецького аеропорту”. Вручив посмертні нагороди військовий комісар Кам’янець-Подільського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Володимир Возний.

Вдова кіборга Руслана Коношенка Людмила каже: з чоловіком були одружені 10 років, народили трьох дітей. На фронт чоловік пішов-розповідає Людмила-добровільно, хоча міг і не служити.

Чоловік не розповів у воєнкоматі, що є батькои трьох дітей, хоча згідно закону, він міг би і не йти на фронт.

Але Руслан - справжній чоловік. Він не ховався, а прийшов, одягнув форму і захищав Україну, інформує Суспільне. Поділля.

За словами Людмили, вона знала, що її чоловік обороняє Донецький аеропорт. Коли летовище припинили захищати, Людмила три місяці не знала, де її чоловік.

Жінка знайшла свого чоловіка у морзі Дніпропетровська.

У тому ж моргу знайшла свого чоловіка Валерія Лізвінського його дружина Майя.

Майя Лізвінська теж отримала пам’ятник знак "Героям оборони Донецького аеропорту". Каже-знала, що її чоловік-офіцер перебуває саме там.

Майя Лізвінська навідріз відмовляється називатися вдовою. А пам’ятний знак-каже-їй дорогий.

"Мені гріє душу, що про нього пам’ятають і інші люди. Ця нагорода-це частинка його душі", - каже жінка.

Посмертні відзнаки – каже начальник пресслужби Хмельницького обласного військового комісаріату Олександр Севастьянов-від Міністерства оборони України цього року вручають батькам та вдовам оборонців Донецького аеропорту.

За його словами, 22 січня 5 років тому на летовищі впала вежа. Тоді загинуло близько 60-ти українських вояків. Саме цього дня 5 років потому пам’ятні знаки "Героям оборони України" батькам кіборгів вручили президент та міністр оборони України в Києві. Батькам, які не змогли поїхати до столиці, та вдовам кіборгів знаки вручають тепер.

9 військовослужбовців з Хмельниччини загинули під час оборони Донецького аеропорту, яка тривала 242 дні - з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, і закінчилася після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту.

16 січня Україна відзначила День пам'яті захисників Донецького аеропорту, яких назвали «кіборгами» за їх стійкість та незламність.

Під час оборони Донецького аеропорту загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500.

Багатьох відзначено державними нагородами, деяких - посмертно.

Серед загиблих – військовослужбовці з Хмельницької області: хмельничанин Дмитро Івах, Василь Григор’єв, Іван Зубков з Деражнянського району, кам’янчани Валерій Лізвінський, Руслан Коношенко та Віталій Ремішевський, Володимир Марковський зі Славутчини, Руслан Присяжнюк з Летичівського району, Ігор Білик зі Старокостянтинова.

Подробиці - у сюжеті журналістів UA: ПОДІЛЛЯ: