Посланці ОБСЄ цікавилися, чи не ображають на Тернопіллі переселенців (Фото)

Рудольф Роттер
Рудольф Роттер

У загальноосвітні школи Тернопільської області влаштували 23 дітей, родини яких тимчасово переїхали на Тернопілля із Криму та зони АТО.

У навчально-виховні комплекси та дошкільні навчальні заклади краю вже пішли 20 дітей.

Читайте також. Спостерігачі ОБСЄ похвалили Тернопілля за гостинний прийом переселенців (Фото)

Про це йшлося під час зустрічі голови Тернопільської облдержадміністрації Олега Сиротюка із представниками Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Паулою Маєлі та Рудольфом Роттером 29 липня. Основне завдання представників ОБСЄ – моніторинг умов проживання переселенців з Криму та східних областей України. Міжнародні представники перевіряють чи забезпечені прибулі  всім необхідним та чи не порушують тут їхні права.

Олег Сиротюк зазначив, що ситуація в області – стабільна, міжконфесійних і міжнаціональних конфліктів між жителями краю та переселенцями не виникає.

Читайте також. Сховища у Тернополі привели у повну готовність, запевняє міська влада (Фото)

– Переселенцям надають максимальну допомогу, щоб вони відчували себе соціально захищеними, – констатував голова облдержадміністрації. – Їх підтримують фахівці психологічної служби Управління ДСНС, волонтери та соціальні працівники. Переселенцям у повному обсязі надають медичну допомогу. Зокрема до закладів охорони здоров’я області звернулося 13 громадян. Студентів і дітей влаштували у вищі навчальні заклади, загальноосвітні школи та навчально-виховні комплекси області. Опікуватися цими людьми продовжують і після розселення.

Одне з ключових питань у рамках зустрічі – економічний розвиток Тернопільської області.

– Ми працюємо над розвитком агропромислової сфери, туристичної галузі. Одним з пріоритетних напрямків у краї є відновлення транспортної інфраструктури та створення логістичних центрів, – поінформував керівник краю.

Читайте також. У Тернополі зустріли ще одну сім’ю з Луганської області (Фото, Відео)

Також Олег Сиротюк зазначив,  що Тернопільщина потребує активного сприяння міжнародних організацій у вирішенні низки проблем області.

У свою чергу, представник ОБСЄ Рудольф Роттер наголосив, що вони відкриті до діалогу та співпраці. За його словами, європейським країнам небайдужа ситуація в нашій державі. Вони стежать за подіями в Україні, зокрема і через звіти ОБСЄ.

Довідково. Станом на 28 липня в область прибуло 574 особи, 137 з них – з Криму, 437 – із зони проведення АТО (68 чол., 133 жін., 209 дітей, 27 інвалідів та осіб похилого віку). У вищі навчальні заклади влаштували 16 студентів Кримського держуніверситету ім. С.І. Георгіївського.

До базових центрів зайнятості області звернулись у пошуках роботи 64 особи:

30 осіб – з числа мешканців АР Крим та м. Севастополя, з них 26 осіб отримали статус безробітного;

22 особи – з числа мешканців Донецької області з них 19 осіб отримали статус безробітного;

12 осіб – з числа мешканців Луганської області з них 6 осіб отримали статус безробітного.

Обласна організація Товариства Червоного Хреста України, за інформацією Управління Державної служби України  з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, надала допомогу 573 особам на загальну суму майже 20 тис. грн.