Порятунок лелек на Тернопільщині: селяни попросили допомоги влади (Відео)

лелекиЛелек, які повернулись із вирію та потрапили в сильні снігопади і морози, у Збаразькому районі Тернопільщини рятуються від замерзання уже кілька днів.

Селяни розповідають, що спершу підгодовували птахів самі, та потім зрозуміли, що без допомоги не одійдутсья і зателефонували в районну адміністрацію. Звідти на підмогу птахам направили ліників, які привезли сіна і корму для лелек.

Екологи пояснили, що поки птахи лякаються людей, у них достатньо сил для виживання. Якщо ж птах від людини вже н етікає, тільки тоді йог ослід забирати в приміщення і рятувати від замерзання. в Інших випадках забирати птахів з їх природног осередовища недоцільно і може бути на шкоду.

Управління екології  та природних ресурсів облдержадміністрації уже надіслало звернення в райони та об’єднанні територіальні громади Тернопільщини, щодо забезпечення максимального і якнайшвидшого реагування.

Сьогодні птахам уже допомагають у Бережанському, Зборівському, Збаразькому, Чортківському, Тернопільському та Бучацькому районах. Підгодовують птахів не лише жителі населених пунктів, а й громадські та волонтерські організації, активісти.

Більше подробиць – у сюжеті TV-4.