Порушено 141 кримінальне провадження за фактом підкупу виборців – Аваков

загруженноеМВС порушило 141 кримінальне провадження за фактом підкупу виборців. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив глава МВС України Арсен Аваков.

“На сьогодні з початку виборчого процесу порушено 141 справу щодо підкупу виборців. Найбільшу кількість таких справ зареєстровано в Запорізькій (14), Київській (11), Харківській (11), Одеській (15), Житомирській (9), Донецькій (7) областях і в м. Києві (14)”, – повідомив він. Так, зокрема, за словами Авакова, дві кримінальні справи порушено стосовно колишнього голови “Нафтогазу” Євгена Бакуліна.

“Бакулін. Той самий екс-глава НАК “Нафтогаз України” Євген Бакулін. Знову. Слідчим відділом Сєвєродонецького міського управління внутрішніх справ порушено два кримінальні провадження за ознаками злочину, відповідного статті 157, частина 1 КК України. Мова йде про підкуп виборців на користь кандидата в народні депутати від “Опозиційного блоку” Бакуліна Євгена Миколайовича. Два епізоди від 15 і 17 жовтня. В обох випадках мова йде про спробу підкупу. Пропонується грошова винагорода в 200 гривень в обмін на голосування за кандидата Бакуліна на виборах 26 жовтня”, – повідомив міністр.

Аваков додав, що порушення щодо підкупу виборців по всій країні ростуть як сніжний ком і додав, що позиція МВС в цьому питанні буде жорсткою.

Додамо, Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за підкуп виборців на виборах, яка передбачає до 5 років позбавлення волі.