Порошенко закликав ООН скерувати миротворців в зону АТО

1431010675-2111Президент України Петро Порошенко очікує, що ООН скерує миротворчі місію в зону воєнних дій.

На цьому він сьогодні наголосив під час зустрічі з президентом Броніславом Коморовським та генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, повідомляє espreso.tv.

Петро Порошенко на зустрічі з генсеком ООН Пан Гі Муном підкреслив, що органзіація має відігравати більшу роль у врегулюванні ситуації на Донбасі та, зокрема, направити туди миротворчу місію

Співрозмовники відзначили важливість і символічність зустрічі у Ґданську, куди приїхали лідери багатьох європейських держав для вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі та відзначили відсутність повного доступу для верифікації відведення техніки та припинення вогню.

Петро Порошенко наголосив на тому, що ООН має відігравати більшу роль у врегулюванні ситуації на Донбасі та, зокрема, направити туди миротворчу місію.

Глава держави також зазначив, що у зоні конфлікту складна гуманітарна ситуація та відсутній доступ і можливість поставок української та міжнародної гуманітарної допомоги.

Генсек ООН наголосив на важливості виконання в повному обсязі Мінських домовленостей всіма сторонами та окремо зазначив важливу роль Петра Порошенка у мирному врегулюванні ситуації. Пан Гі Мун нагадав, що після закінчення Другої світової війни, в якій загинуло близько 60 млн людей, пройшло 70 років. Ті страшні події мали би стати уроком та виключити появу нових конфліктів, підкреслив він.

Пан Гі Мун також повідомив, що прийняв запрошення і 8 травня відвідає Україну.

Наступного ж дня Генсек ООН дивитиметься парад Перемоги з Путіним у Москві.