Порошенко як прем’єр-міністр, влаштує усіх, – експерт

 берНайбільш вірогідною та компромісною кандидатурою прем’єр-міністра, за яку проголосують олігархи в середовищі Партії регіонів, а також підтримає опозиція, є Порошенко.

Таку думку в коментарі УНІАН висловив політтехнолог Тарас Березовець.

Він зазначив, що сьогодні влада опинилась у слабкій ситуації.

«Якщо тиждень тому сила її грала на руку владі, то сьогодні будь-яке затягування конфлікту, в тому числі з призначенням нового складу Кабміну, буде грати на послаблення Президента. Внутрішні війська, «Беркут» бачать, що людина, яка їм обіцяла моральні заохочення, Азаров, відправлений у відставку, і всі ті забов’язання, які брались перед ними, виконані не будуть. У таких умовах їхня готовність стояти далі буде дуже суттєво падати, і все це призведе до деморалізації цих підрозділів. Вони зберігають свою силу, але все рівно бажання відстоювати і захищати владу у них буде все менше», – сказав Березовець.

Березовець також вважає, що затягування з призначенням прем’єра найменш вигідне Президенту України Віктору Януковичу.

«Тому він має визначитись найближчими днями. Йому потрібно визначитись з кандидатурою прем’єра до кінця цього парламентського тижня. Слід розуміти, що, враховуючи бунт в середовищі «регіоналів» та окрему позицію, яку зайняли 40 депутатів з групи Ріната Ахметова і ще 38 із так званої групи Тігіпка – загалом 78 «регіоналів», це не дає жодних шансів на те, щоб прем’єром був призначений хтось на зразок Сергія Арбузова. Під сім’ю сьогодні ніхто голосів не дасть. Це очевидне послаблення сім’ї, тому для того, щоб домовитись, Президент сьогодні має йти за логікою, яку він висловив раніше. А саме – віддати посаду прем’єра представникам опозиції або незалежним кандидатам», – сказав Березовець.

На його думку, найбільш вірогідною та компромісною кандидатурою, за яку проголосують олігархи в середовищі Партії регіонів, а також підтримає опозиція, є Порошенко.