Порошенко вимагає від ЄС адекватної реакції на російське вторгнення в Україну

1У Брюсселі Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм, під час якої політики узгодили позиції перед надзвичайним засіданням Європейської Ради. Про це повідомили у прес-службі Президента.

За повідомленням, Глава держави високо оцінив незмінну підтримку та солідарність Європейського Союзу на адресу України, що є особливо важливим у цей складний та трагічний момент української історії.

Також Петро Порошенко наголосив на важливості тісної координації та спільних зусиль України та ЄС у протидії терористам у Донецькій та Луганській областях та відновленні миру на Донбасі.

При цьому Глава держави заявив, що введення російських військ на територію України вимагає адекватної відповіді з боку ЄС.

У цьому контексті Президент України висловив сподівання, що лідери держав-членів ЄС жорстко відреагують на акт агресії щодо України за результатами засідання Європейської Ради 30 серпня, зокрема військово-технічної допомоги Україні з боку держав-членів ЄС.

Герман Ван Ромпей зазначив, що останні дії російської сторони спричинили подальшу ескалацію конфлікту на Донбасі, що викликає глибоку стурбованість лідерів ЄС і стало причиною включення “українського питання” до порядку денного надзвичайного засідання Європейської Ради.

Він переконаний, що за результатами дискусії на найвищому рівні Європейський Союз дасть консолідовану, справедливу та адекватну оцінку діям Російської Федерації. Зокрема, Президент Європейської Ради запевнив Президента України у тому, що під час прийняття рішення Європейською Радою позиція Євросоюзу “буде солідарною та відповідальною”.