Порошенко вимагає створення міністерства з питань Криму

indexКандидат у Президенти України Петро Порошенко вважає, що Кабінет міністрів має бути створено міністерство з питань Криму. Про це він заявив журналістам у Дніпропетровську, передає його прес-служба.

“Безумовно, у складі уряду після президентських виборів повинна з’явитися міністерство з питань Криму. І я не виключаю, що його може очолити представник кримськотатарського народу, який координуватиме дії як гуманітарної допомоги тим, хто залишився в Криму і веде боротьбу за свої права, так і тим, хто змушений був виїхати з півострова та сьогодні відчуває повноту поневірянь і злиднів”, – зазначив Порошенко.

За його словами, ставлення самопроголошеного кримського керівництва кримських татар, після анексії півострова Росією, може призвести до гуманітарної катастрофи.

Коментуючи рішення кримського керівництва про заборону проведення традиційних жалобних заходів 18 травня, в день 70-річчя депортації кримських татар з півострова, Порошенко сказав: "Якщо одним словом - те, що робить сьогодні російська влада - це неприйнятно".

"Тільки за приналежність до кримськотатарського народу застосовуються жорсткі політичні репресії... Але як можна не пропустити лідера кримськотатарського народу і великого патріота України Джемілєва (Мустафа Джемілєв - екс-голова Меджлісу, народний депутат України) на територію Криму, на його батьківщину. Як можна пояснити заборону на жалобні заходи в пам'ять 70 - річчя депортації?" - зазначив він.

За словами Порошенка, що також неможливо пояснити факти насильства до більш 300 тис. кримських татар. "То їх громадянство змушують міняти, то їм не дають провести мирні акції, то у них забирають землі. Все це загрожує гуманітарною катастрофою", - підкреслив він.