Порошенко: Україна успішно реалізує другу фазу візової лібералізації

Під час зустрічі. Фото - з сайту Президента України
Під час зустрічі. Фото – з сайту Президента України

Президент України Петро Порошенко вважає, що Україна успішно реалізує другу фазу плану дій щодо візової лібералізації. Про це він заявив під час зустрічі з главою МЗС Латвії Едгаром Рінкевичсом, інформує прес-служба Президента України.

“Українці дуже сподіваються на введення безвізового режиму для поїздок в ЄС як на практичний результат Ризького саміту. Це буде дуже символічно”, – зазначив він.

Президент висловив надію на успішне проведення саміту Східного партнерства, який запланований у Ризі в травні 2015 р. Порошенко також підкреслив, що “єдиним шляхом деескалації на Донбасі є повне виконання мінських домовленостей”.

"На жаль, цього не відбувається, адже українсько-російський кордон залишається відкритим для надходження військової техніки, а режим припинення вогню постійно порушується з боку бойовиків", - додав він.

У свою чергу глава МЗС Латвії зазначив, що Латвія має жорстку позицію щодо непорушності кордонів і територіальної цілісності України, а також про невизнання незаконної анексії Криму.

Крім того, Рінкевичс наголосив на важливості координації зусиль європейської дипломатії для підтримки України та єдності напередодні Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Він також підкреслив, що зараз в Європейському Союзі ведеться активна робота для розуміння того, яка допомога потрібна Україні і що необхідно для посилення конкурентоспроможності економіки України.

Сторони в ході зустрічі також обговорили питання макрофінансової допомоги Україні та додаткові можливості для її виділення з боку ЄС.