Порошенко у ВР пояснив, чому Україні потрібен воєнний стан: “Я не буду втрачати жодної секунди” (Відео)

Фото - сайт Президента України
Фото – сайт Президента України

Провокуючи Україну атакою на українські кораблі в Азовському морі, президент Росії чекав, що Україна дасть РФ привід, щоб почати повномасштабне військове вторгнення в Україну. Україна цього не зробила, відтак Путін може будь-якої миті атакувати з іншого приводу.

Про це перед розглядом у ВР законопроекту про запровадження в Україні воєнного стану ввечері 26 листопада говорив Президент України.

Він пояснив, Що запровадження воєнного стану потрібне Україні виключно на випадок сухопутної збройної агресії РФ, щоб діяти негайно.

“Як тільки російський солдат перетне український кордон, я не буду втрачати жодної секунди для того, щоб забезпечити захист української землі”, – пообіцяв на такий випадок Президент України.

Читайте також: Відома година початку воєнного стану в Україні: оприлюднено Указ Президента України (Документ)

Петро Порошенко сказав, що внаслідок переговорів із українським політикумом він змінив умови запровадження воєнного стану: не на 60 діб, а на 30, і не по всій Україні, а лише по областях, що мають кордон з РФ та Придністров’ям: “Саме там, де може бути нанесений удар”.

Впродовж 30-ти днів дії воєнного стану, якщо сухопутної військової агресії Росії не буде, в Україні не буде й обмеження громадянських прав, як це передбачає воєнний стан.

Крім того, Президент заявив, що вносить законопроект, щоб встановити точну дату наступних виборів Президента України – 31 березня 2019 року.

Читайте також: Військовий експерт про воєнний стан: «інструмент для зачищення внутрішніх колаборантів»

Повна версія виступу Петра Порошенка в Раді перед голосуванням за ці законопроекти – Факти ICTV.