Порошенко сказав, як Україна може уникнути проблем з розведенням військ на Донбасі: “Росія має повернути нам 2,5 тисячі кілометрів” (Відео)

Порошенко без краватки в профіль зосередженийРозведення військ на Донбасі – це чергова пастка Кремля, в яку може потрапити Україна.

Про це заявив у зверненні, опублікованому на сторінці у Фейсбук П’ятий Президент України.

Петро Порошенко наголосив, що в разі розведення військ за домовленим у Мінську 1 жовтня механізмом від 2016 року українська армія на Донбасі буде виведена зі стратегічно важливих для неї висот і позицій “у чисте поле”, а Україна втратить понад 30 населених пунктів, які стануть “сірою зоною”.

Щоб цього не сталось, Петро Порошенко оприлюднив план із семи пунктів, як після визнання “формули Штайнмаєра” зараз має діяти Україна на переговорах у Мінську та в форматі “нормандської четвірки”.

Порошенко наголосив, що найпершим має бути безпековий компонент, тобто Україна має наполягати насамперед на виведенні російських військ з Донбасу і повернення під контроль нині неконтрольованої ділянки кордону з Росією. Для цього П’ятий Президент України пропонує сторити в рамках Тристоронньої контактної групи спеціальну комісію щодо кордону і наполягати на введенні миротворчого контингенту ООН на цю ділянку поки неконтрольованого кордону з РФ.

“Формула Штайнмаєра”, на переконання Порошенка, має стати лише частиною “дорожньої карти” з врегулювання ситуації на Донбасі і може бути втілена не зараз, а лише після того, як буде реалізований безпековий компонент.

Щодо розведення військ на Донбасі, то переконаний П’ятий Президент України, відбуватись воно має лініями розмежування, визнаними в Мінську в 2014 році.

“Росія та бойовики мають повернути дві з половиною тисячі кілометрів”, – наголосив Петро Порошенко.

“Це наш – український – план”, – резюмував Порошенко.