Поранених в АТО українських військових лікуватимуть за кордоном

3ffeb70862f94ca81d235add26_31cc0459Готовність взяти до себе на лікування та реабілітації поранених бійців ЗСУ заявило уже 11 країн НАТО, а також Ізраїль, .

“Також опрацьовується питання про направлення на лікування поранених під час АТО українських військовослужбовців до Чехії, Угорщини, Естонії, Словаччини, Великої Британії, Франції, Литви та інших країн”, – сказав сьогодні на брифінгу заступник міністра оборони Петро Мехед, повідмляє Інтерфакс-Україна.

П.Мехед поінформував, що на сьогодні 40 українських військовослужбовців проходять лікування та реабілітацію за кордоном.

Із початку АТО загалом пройшли лікування та реабілітацію в інших країнах 108 українських військовослужбовців.

Заступник міністра також розповів, що Збройні сили України формують психологічні центри з надання допомоги учасникам АТО.

“Згідно з рішенням МОЗ 29 госпіталів ветеранів Другої світової війни визначені центрами для проведення психологічної реабілітації військовослужбовців-учасників АТО. На сьогодні психологічну реабілітацію в таких закладах проходять понад 1 800 армійців”, – зазначив він.

За його даними, з початку проведення антитерористичної операції статус учасників бойових дій отримали вже 47406 військовослужбовців та працівників Збройних сил України.

З початку проведення АТО державних нагород удостоєні 5909 військових, з них 590 – посмертно.

“16 військовослужбовцям присвоєно звання Героя України, 662 – ордена Богдана Хмельницького різних ступенів, 51 військовослужбовцю – орден Данила Галицького. Відзнаками Міністерства оборони України та цінними подарунками за виконання спецзавдань під час проведення АТО нагороджено понад 4,5 тис. військовослужбовців”, – повідомив заступник міністра.