Популярний в Україні Hyundai Accent провалив краш-тест

af51ac4c94dc09668ac64fb58a293Популярний в Україні Hyundai Accent показав погані результати на тестах IIHS. Всього американці протестували 11 моделей. Кращою виявилася Chevrolet Spark – повідомляє Motor.ru.

 

Хетчбек Chevrolet Spark виявився єдиним з 11 компакт-карів, рекомендованих Американським інститутом дорожньої безпеки (IIHS), який за результатами краш-тесту отримав нагороду від організації за захист пасажирів (Top Safety Pick).

Спарк став першим компакт-каром, якому вдалося пройти фронтальний краш-тест з 25-процентним перекриттям (тобто 25% ширини машини зі сторони водія). Випробування проводиться на швидкості 64 км/ч і імітує зіткнення з деревом або стовпом.

За словами представника IIHS Джо Нолана, слабким місцем усіх протестованих машин, включаючи Spark, є недостатньо міцна структура кузова - ключовий елемент безпеки водія і пасажирів. Її порушення може призвести до некоректного спрацьовування подушок безпеки і зміщення сидінь.

Безпечна конструкція крісел, надійно утримує пасажирів під час удару, була відзначена тільки у Chevrolet Spark і Mazda2. У семи з 11 машин манекени надмірно зміщувалися вперед, що в реальності може призвести до тяжких травм. Так, у багатьох автомобілях манекени або погано утримувалися ременями безпеки, або їх голова зісковзувала з подушки безпеки. При цьому у Toyota Yaris подушки не спрацювали зовсім.

Крім того, у всіх автомобілів виявилася вкрай слабкий захист лівої гомілки водія, Honda Fit, Fiat 500 і Hyundai Accent у пасажирів зафіксовані травми стегон.

Найгірші результати показали Honda Fit (Jazz) і Fiat 500. В обох випадках рульова колонка сильно змістилася у бік водія. В Хонді голова манекена з'їхала з подушки безпеки, вдарившись об приладову панель. А у Fiat 500 злетіла водійські двері.

Результати краш-тесту компактних автомобілів з 25-процентним перекриттям

Место Модель Общая оценка
1 Chevrolet Spark Приемлемо
2 Mazda2 Посредственно
3 Kia Rio Посредственно
4 Toyota Yaris Посредственно
5 Ford Fiesta Посредственно
6 Mitsubishi Mirage Плохо
7 Nissan Versa (седан) Плохо
8 Toyota Prius C Плохо
9 Hyundai Accent Плохо
10 Fiat 500 Плохо
11 Honda Fit Плохо