Понад тридцять тисяч жителів Івано-Франківщини потерпають від нестачі якісної питної води: в регіоні масово висихають криниці

фото: Мамаєва Слобода
фото: Мамаєва Слобода

Жителі Прикарпаття помітили уже давно, що їх криниці стрімко міліють або висихають. Пояснення такого явища вони поки що не отримали. То в чому ж справа?

Люди нарікають: вода стала непридатною для пиття. Від “зневоднення” потерпає Галицький район, а це кілька десятків тисяч жителів. Що спровокувало ці катаклізми та як рятуються люди? З’ясовували мої колеги, інформує podrobnosti.ua.

Доброї якості вода в Тустані – нині дефіцит.

Зі своїх криниць пити воду селяни – не ризикують. Вона жовта, з осадом, ще й смердить.

Пересихати криниці в селі почали кілька років тому. Рятуючись, селяни копали нові колодязі, поглиблювали старі – та проблему вирішити так і не вдалося. Через вимушену економію водних ресурсів не можуть навіть худоби тримати.

Така ж ситуація і в сусідньому селі Дубівцях.

Попри те, що населений пункт розкинувся просто на березі Дністра, питної води в криницях теж немає.

Серед причин зменшення ґрунтових вод – зміна клімату, вирубування лісів і зростання кількості великих підприємств на території району – вважають фахівці. Від “зневоднення” нині тут потерпає більше як тридцять тисяч людей. Вирішити проблему можна лише шляхом будівництва двох водогонів – кажуть чиновники.

“По приблизним оцінкам фахівців – на половину водогону Галич Бурштин Тустань треба орієнтовна вартість біля 200 мільйонів. Це кошти які непідйомні для галицького району. І не підйомні для Івано-Франківської області”, – говорить Павло Андрусяк, голова Галицької районної ради.

Але для звернення до Державного фонду регіонального розвитку – потрібна проектно-кошторисна документація. Три мільйони гривень на її виготовлення для одного з водогонів уже надали інвестори. Другий водогін пообіцяли повністю звести власним коштом інші підприємці. Роботи хочуть розпочати вже наступного року.