Понад 1000 браконьєрських петель для відлову звірів знешкодили лісівники на Тернопільщині

1Під час рейдів лісова охорона Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства та державних лісогосподарських підприємств виявила торік на стежках, якими ходять звірі, варварські браконьєрські знаряддя, зокрема 1134 шт. браконьєрських петель.

Як повідомили ІА «7Днів-Україна» в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, на порушників правил полювання працівники державної лісової охорони склали 89 протоколів, з них стягнуто штрафів на 23565 грн. За браконьєрство українським законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Читайте також: На Тернопільщині з’ясували, скільки мисливських тварин є в лісах після закінчення сезону полювання

Згідно зі ст. 85 Адміністративного кодексу «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» браконьєрам загрожує штраф від 2 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладання штрафу на посадових осіб — від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ст. 85.1 Адміністративного кодексу «Виготовлення чи збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного або рослинного світу» тягне за собою штраф від 9 до 21 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів і засобів для їх виготовлення. Штраф у розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого доведеться сплатити за вчинене правопорушення, передбачене ст. 90 Адміністративного кодексу «Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України».

Одним із основних пріоритетів розвитку мисливського господарства на найближчі роки є відтворення, охорона та раціональне використання мисливської фауни, що передбачає вкладення значних коштів в упровадження комплексу біотехнічних заходів, боротьбу з браконьєрством і хижаками, штучне розведення тварин у напіввільних умовах з наступним випуском в угіддя, проведення якісних обліків мисливськиих тварин.

Одна з найболючіших проблем, яка стоїть перед мисливським господарством України вже кілька десятків років — браконьєрство, що стримує ріст чисельності основних видів мисливських тварин.