Поминальні дні в Україні: чи дозволять людям відвідувати кладовища

Фото Нацполіції
Фото Нацполіції

Головам ОДА та КМДА доручено заборонити відвідування громадянами кладовищ, місць окремих поховань у традиційні післявеликодні поминальні дні, крім випадків здійснення поховань.

Аби не допустити порушень карантинних обмежень, до несення служби буде залучено понад 22 000 поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії. Зокрема поблизу кладовищ будуть чергувати посилені патрулі.

При цьому в поліції зазначили, що основне завдання правоохоронців – це проведення роз’яснювальної роботи щодо заборони відвідувань місць поховань.

У поліції нагадали, що рішенням Синоду Православної церкви України на засіданні 9 квітня відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенесено на Троїцьку батьківську поминальну суботу – 6 червня 2020 року.

Поминальні дні в Україні традиційно відзначаються за тиждень після Великодня, але в різних населених пунктах свої дні для походів на кладовище до покійних рідних і близьких. Однак цьогоріч МОЗ, місцеві адміністрації, а також ПЦУ рекомендують перенести цей день на більш пізню дату через карантин.

Радониця (по церковному), Гробки, або Проводи (в народі), проходить з неділі по вівторок. У 2020 році це з 26 по 28 квітня. У церкві Радониця – це вівторок через тиждень після Великодня, але багато українці ходять на кладовище в неділю, коли вихідний і не треба брати відгули.

В постанові уряду після посилення карантину з 6 квітня не була прописана конкретна заборона відвідування кладовищ. Але варто дотримуватися правил, що стосуються виходу на вулицю (не більше двох осіб, не враховуючи дітей, всі в масках).

В яких містах місцева влада закрила кладовища для відвідувань

Місцева влада деяких міст прислухалася і вже закрили кладовища для відвідувань у таких містах: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Суми, Мукачево, Кривий Ріг, Житомир, Вінниця, Рівне, підконтрольна частина Донецької області. А ось в Одесі і Херсоні на кладовища під час проводів обмежать в’їзд і заборонять застілля.

Зазначимо, раніше Синод Православної церкви України переніс відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенесено на Троїцьку батьківську поминальну суботу — 6 червня 2020 року.