Помолитися тернополяни тепер можуть і біля каплички воїнам-афганцям (Фото, Відео)

Image00005дд2223332Особливе свято для Тернополя – Покрова Пресвятої Богородиці – розпочалося із освячення каплички воїнам-афганцям. 

В урочистостях у парку Національного Відродження взяли участь настоятель Свято-Троїцького духовного центру Анатолій Зінкевич, міський голова Тернополя Сергій Надал, секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський, меценати та небайдужі тернополяни.

Читайте також. Покрова по-тернопільськи: концерт, козацькі забави, освячення каплички і хоругви (Відео)

“Сьогодні символічний день: 14 число, 14 рік і 14 тисяч афганців віддали своє життя, пішовши в безсмертя”, – розпочав свою промову отець Анатолій Зінкевич.

Безперечно ще дуже довго буде важко залікувати ті рани, які відкриті на серцях батьків, матерів, братів, сестер, що не дочекалися своїх близьких з тих далеких афганських країв, вважає священик.

Читайте також. Як тернополян у музеї вітали із Покровою – Днем українських військових перемог (Фото, Відео)

“Я з великою приємністю сьогодні освячую цю каплицю, тому що ми бачимо, як міняється Україна і міняємось ми в ній. І сьогодні цей сокіл з перебитим крилом уже не стоїть тут як сирота. Він стоїть під омофором Божим”, – продовжив настоятель Свято-Троїцького духовного центру.

Із вітальним словом звернувся до всіх учасників святкової події і міський голова Тернополя.

“Сьогодні ми освячуємо капличку, що стоїть у досить символічному, пам’ятному і шанованому для тернополян місці. Символічним є й те, що освячуємо цю каплицю ми саме на Покрови – в день, який споконвіку вважали Днем українського війська. Сьогодні ми всі згадуємо, що ми є нащадками славних вояків ОУН-УПА. Сьогодні ми бачимо, як кожного дня, на наших очах, змінюється суспільство і наша держава. Патріотизм і самопожертва переповнюють просто всіх”, – заявив Сергій Надал.

На завершення своєї промови міський голова висловив подяку усім, хто долучився до спорудження каплички.

Під час самого освячення всі присутні не зводили очей з скульптурної фігури Діви Марії у золотоверхому обрамленні. Вона дійсно притягує і зачаровує погляд, будить високі почуття.

Духовенство та присутні тернополяни вшанували пам’ять полеглих в Афганістані та на сході України й заспівали їм «Вічная пам’ять».