Померла Ірина Бекешкіна – одна із засновниць української соціології (Відео)

Ірина Бекешкіна. Фото - "Слово і діло"
Ірина Бекешкіна. Фото – “Слово і діло”

Ірину Бекешкіну, яка раптово померла 21 березня у віці 68 років, поховають сьогодні.

Директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна була не тільки однією із засновниць української соціології, а й незаперечним авторитетом в цій галузі та прикладом для соціологів.

Саме Фонд “Демініціативи” першим в Україні у 1998 році запровадив екзит-поли на виборах. Відтоді результати екзит-полів Фонду були такими точними, що збігались із результатами підрахунку голосів ЦВК майже до сотих відсотка. У 2004 році результати опитування на виборчих дільницях президентських виборів Фонду “Демініціативи” не збіглись із результатами ЦВК вперше: екзит-поли Фонду під керівництвом Ірини Бекешкіної показали, що президентом України виборці обрали Віктора Ющенка, а дані ЦВК, – що Віктора Януковича. Саме Фонд “Демініціативи” виявив масові фальсифікації на тих виборах. Проти цих фальсифікацій українці і вийшли на Майдан під час Помаранчевої революції.

“В неї була чітка громадянська прозиція”, – каже про Ірину Бекешкіну науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” Олексій Гарань, наголошуючи, що будь-які  соцопитування з замовним результатом для Бекешкіної були неприпустимими.

Більше – у сюжеті Факти ICTV