Помер Олексій Леонов, який першим вийшов у відкритий космос (Відео)

ф1Перший в історії людства космонавт, який вийшов у відкритий космос, помер у віці 86 років у клініці Москви після тривалої хвороби.

Про це з посиланням на помічницю Олексія Леонова Наталю Філімонову інформує ТАСС.

Як повідомляється, офіційна церемонія прощання з Олесієм Леоновим і похорон космонавта відбудуться 15 жовтня на Федеральному військовому меморіальному кладовищі (Митищі, Московська область).

Довідково: Олексій Леонов народився 30 травня 1934 року в російському селищі Листвянка, школу закінчив у Калінінграді, у 1953-1955 роках навчався в Кременчуцькій військовій авіаційній школі у Полтавській області УРСР. Згодом був почесним громадянином Кременчука. 1960 року Леонова зарахували до першого загону радянських космонавтів. 18-19 березня 1965 року Олексій Леонов разом із Павлом Беляєвим здійснив політ у космос другим пілотом на космічному кораблі “Восход-2”. Під час цього польоту Леонов здійснив перший в історії космонавтики вихід у відкритий космос тривалістю 12 хвилин 9 секунд. Тоді сталося кілька позаштатних ситуацій і у підсумку тривалість того польоту склала 1 добу 2 години 2 хвилини 17 секунд. За успішне його виконання підполковник Леонов отримав звання Героя Радянського союзу, Орден Леніна та медаль “Золота зірка”. У 1967 році Леонов входив до переліку радянських космонавтів, яких готували до польоту на Місяць.

У 1975 році з Валерієм Кубасовим здійснив другий політ командиром космічного корабля “Союз-19” за програмою “Союз – Аполлон”. За цей політ Олексій Леонов отримав другу Зірку Героя СРСР.

У 1970-1991 роках Леонов був заступником начальника центру підготовки космонавтів.

З березня 1992 року генерал-майор авіації Леонов перебував у запасі. Після виходу на пенсію у 1991 жив у Москві.

Леонов – автор 4 винаходів та 10 наукових праць. Він також отримав визнання як художник: із 1965 року у тандемі з художником-фантастом Андрієм Соколовим створював поштові марки, живопис та графічні роботи на космічну тематику.