Помер нобелівський лауреат італійський драматург і актор Даріо Фо (Фото)

Нобелівська премія з літератури в 1997 році була присуджена Даріо Фо “за те, що він, наслідуючи середньовічних блазнів, засуджує владу й авторитет та захищає гідність пригноблених”.

Нобелівський лауреат, італійський драматург і актор Даріо Фо помер. Про це повідомив італійський уряд, передає Reuters.

Фо помер у віці 90 років після того, як був доставлений до лікарні в Мілані 12 днів тому, повідомили італійські ЗМІ.

Фото - Reuters
Фото – Reuters

Прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці, який сам був об’єктом дотепності Фо, надіслав йому свої співчуття.

"З Даріо Фо Італія втрачає одного з великих героїв театру, культури і суспільного життя нашої країни", - сказав Ренці.

Даріо Фо - італійський драматург, режисер, теоретик театру, художник. Лауреат Нобелівської премії з літератури (1997), почесний доктор римського університету "Ла Сап'єнца" (2006).

Нобелівська премія з літератури в 1997 році була присуджена Даріо Фо "за те, що він, наслідуючи середньовічних блазнів, засуджує владу й авторитет та захищає гідність пригноблених".

Театр Фо безпосередньо пов'язаний з традицією комедії дель арте, для його п'єс характерні імпровізаційність, фарсовість, відмова від психологізму, поєднання реальності і фантастики, гротескність, буфонада, високий ритм, використання музики і пісень.

Він автор сценічних фарсів-арлекінад ("Пальцем в око", 1953), документальних політичних драм у традиціях брехтівського театру ("Народна війна в Чилі"), гротескно-сатиричних п'єс, пройнятих чорним гумором, насичених актуальними алюзіями і побудованих на акторській імпровізації. Тут прийоми агітпропівської сатири переплітаються з елементами середньовічних площинних Дьяблере, комедії дель арте, ярмаркового театру ляльок, циркової клоунади.

Фото - La Repubblica
Фото - La Repubblica

До 1986 році Фо написав сорок п'єс, які йдуть зараз у 48 країнах світу, зокрема і в Україні (Київ - Київський академічний театр "Колесо"; Львів, Ужгород та ін.).

У 1997 році Фо отримав Нобелівську премію з літератури.

2001 Фо став членом міжнародного коледжу патафізики, створеного на честь Альфреда Жаррі. У 2008 році брав участь у зйомках фільму-розслідування Джульєтти К'єза "9/11. Розслідування з нуля" про події 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку.

Джерело: 112.ua