Поляки почали будівництво пам’ятника, який не на користь відносинам з Україною

27 серпня, Щецін, початок будівельних робіт на цвинтарі. Ліворуч візуалізація майбутнього пам’ятника
27 серпня, Щецін, початок будівельних робіт на цвинтарі. Ліворуч візуалізація майбутнього пам’ятника

У Щеціні розпочато будівництво пам’ятника, що стане на Центральному цвинтарі міста й присвячений Волинській трагедії.

Авторкою проекту є Катажина Радецька, повідомляє Польське радіо. Споруду будують у рамках співробітництва Інституту національної пам’яті Польщі та Асоціації “Східні креси спадщина і пам’ять”.

Поляки наголошують, що це – пам’ятник жертвам українських націоналістів. «Дах спаленого будинку, а побіч придорожня капличка – так виглядатиме пам’ятник Жертвам українських націоналістів у роки 1939-1947» – так описують поляки памятник.

На противагу полякам українці не торпедують висвітлення теми принижень, які зазнали жителі західних регіонів України від польської влади впродовж багатьох років окупації українських земель Польщею. Така активізація дій польських активістів руху, що збурює українське суспільство, не на користь відносинам двох країн.

«Нині проблема в тому, щоб ми, поляки, могли на території України гідно поховати жертв волинського злочину. Співробітникам Інституту національної пам’яті унеможливлюють проводити ексгумації в місцях, де у братських могилах спочивають ці жертви. Тому пам’ятник має також стати символічною могилою», – заявив представник Інституту нацпам’яті в Щецині.