Поляків на Волині розстрілювала НКВС, а не УПА – археологи

Радянські міфи розвінчуються наукою Фото: vestnik.in.ua
Радянські міфи розвінчуються наукою
Фото: vestnik.in.ua

У Володимирі-Волинському під час спільних розкопок українські та польські археологи знайшли масове поховання поляків, повідомляє ВВС Україна з посиланням на польську Gazeta Wyborcza.

За кокардами на шапках загиблих та військовими і поліцейськими ґудзиками на одязі було встановлено, що в похованні лежать останки понад 300 поляків.

За словами видання, всі вони були вбиті пострілом у потилицю в 1940-41 роках і найпевніше були жертвами НКВС. На цей момент ідентифікувати загиблих вкрай важко.

“Можемо тільки робити припущення. Це могли бути полонені, які будували бункери лінії Молотова. А, може, це були в’язні місцевої в’язниці, яких вбили совєти перед тим, як Володимир-Волинський зайняли німці після 22 червня 1941 року”, – каже журналіст Павел Боболович, який був присутній на розкопках.

Пошукові роботи проводяться на території старовинного городища.

“Це дуже складна робота. Довкола багато місць масових вбивств, де поховані жертви. Всього в цьому місці поховано понад 2000 людей, більшість з яких – громадяни Польщі”, – каже Боболович.

На цьому місці НКВД розстрілював як поляків, так і українців, а після літа 1941 року нацисти проводили тут розстріли євреїв, додає видання.