Польський благодійний фонд надав допомогу в лікуванні понад 200 пораненим українським військовослужбовцям (Фото)

фото: Генеральний штаб ЗСУ
фото: Генеральний штаб ЗСУ

Десята група поранених українських військовослужбовців прибула на реабілітацію до польського міста Осек завдяки зусиллям українсько-польської громадської програми, благодійного фонду «Добрий Брат. Благодійний Фонд» та у взаємодії з Головним управлінням морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України .

25 військовослужбовців різних підрозділів ЗСУ, які отримали поранення на сході України проведуть декілька тижнів у рекреаційно-реабілітаційному центрі у Республіці Польща.

За чотири роки існування програми вже понад 200 поранених військовослужбовйів пройшли там лікування та реабілітацію. У Польщу українських воїнів почали відправляти групами з 20-30 осіб з 2014 року.

Ініціатива стала можливою за сприяння громадянина Польщі Маріуша Марковскі, який є співвласником рекреаційно-реабілітаційного центру «Добрий брат». Розташований він у польському містечку Осек поблизу Гданська і спеціалізується на реабілітації пацієнтів з ортопедичними і неврологічними захворюваннями. А також пацієнтів, які потерпають від дисфункцій опорно-рухового апарату і фантомного болю.

фото: Генеральний штаб ЗСУ
фото: Генеральний штаб ЗСУ

Спочатку благодійники пропонували реабілітацію тільки діючим військовослужбовцям, а наразі займаються також і тими, хто звільнений з військової служби. Коли відправляли на реабілітацію першу групу, планували підтримати конкретних військовослужбовців ДШВ ЗС України та військових частин ССО ЗС України. Потім проект поширився на решту підрозділів Сухопутних військ, а згодом і на бійців Нацгвардії, Державної прикордонної служби, добровольчі батальйони, волонтерів тощо.

Реабілітаційний центр у Польщі за один раз може прийняти групу з 33 осіб, але військові потребують додаткової роботи з лікарями. Головним компонентом програми є індивідуальна терапія з реабілітологами. Також військовим надають професійну допомогу й психологи.

фото: Генеральний штаб ЗСУ
фото: Генеральний штаб ЗСУ

Керівництво фонду «Добрий брат» подбало і про те, щоб наші вояки отримували і психологічну допомогу, зокрема забезпечує військовим професійну допомогу українських психологів, які супроводжують групу з України і працюють в центрі з нашими військовими на волонтерських засадах.