Польські прикордонники не сподіваються на великий ажіотаж в перший день безвізу

Kordon_Poland_dailylviv_comПольська сторона планує, що кордон перетне на 10% більше громадян, аніж зазвичай, повідомляє Польске радіо.

«Ми готові до обслуговування руху, який відбуватиметься після 11 червня, коли для громадян України, які подорожують до країн ЄС, буде скасовано обов’язок мати візи», – запевнив директор Прикордонного управління Головного комісаріату Прикордонної служби Польщі, полковник Ґжеґож Опалінський.

Читайте також: Квитки до Європи на 11 червня українці «розмели» за 9 хвилин (Відео)

Громадяни України повинні мати не тільки діючий біометричний паспорт, а й пояснити мету і умови запланованого перебування, володіти необхідними фінансовими засобами і мати страхування. Крім цього, такі особи не повинні бути в базах даних, як такі, яким раніше – з різних причин – було відмовлено у праві на в’їзд. Такі особи не повинні також бути визнаними особами, які можуть нести загрозу громадському порядку чи внутрішній безпеці.

Полковник Ґжеґож Опалінський вважає, що прикордонний рух після 11 червня може зрости на 10%.

Громадяни України можуть перебувати без візи в ЄС не більше, ніж 90 днів протягом кожного 180-ти денного періоду. До цих 90 днів будуть враховуватися і попередні візити, які були здійснені на підставі попередніх віз, до 11 червня.

Громадяни України, що перетинатимуть кордон у формі безвізового руху, зможуть виконувати роботу на території Польщі за умови, що вони матимуть відповідні документи, наприклад, запит про намір виконання роботи чи дозвіл на роботу.