Польща вимагає негайно знайти і покарати вандалів, що попсували пам’ятник вбитим на Львівщині полякам

135309

МЗС Польщі закликало українську владу до негайного розслідування справи щодо знищення пам’ятника замордованим полякам у Гуті Пеняцькій (Львівська обл.) і до покарання винних, повідомляє 112 канал.

“Нота у цій справі була передана польським посольством у Києві 10 січня. У ній підкреслюється, що такі напади і інциденти повинні бути розслідувані і покарані, оскільки вони становлять загрозу для польсько-українських відносин”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві зауважили, що місцева влада заявила про направленість акту вандалізму і проти поляків, і проти українців і запропонувала організацію спільної церемонії 27-28 лютого щоб віддати належне жертвам злочинів у Гуті Пеняцькій.

Читайте також: Польща хоче зупинити діяльність пішохідного переходу в Угринові

Окрім цього зазначається, що польське консульство у Львові перебуває в контакті з місцевою владою, яка поінформувала про негайне скликання спеціальної оперативної групи по даній справі. До її складу увійшли поліцейські, представники влади області та консульства.

Нагадаємо, у селі Гута Пеняцька Бродівського району Львівщини невідомі на Різдвяні свята пошкодили пам'ятник з прізвищами поляків, вбитих гітлерівцями у 1944 році, обмалювавши його синьо-жовтою і червоно-чорною фарбою. Відразу опісля цього у Польщі заявили, що направлять Києву ноту протесту.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця засудив осквернення пам'ятника, а поліція Львівської області відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності або релігійних переконань) Кримінального кодексу України.