“Польща готова ділитися корисними напрацюваннями та знаннями у сфері бізнесу”, – Беата Бживчи

foto3Українсько-польську економічну співпрацю у сфері підприємництва обговорили в Тернопільській обладміністрації.

Іноземці висловилися за контакти із місцевими фермерами, повідомив сайт ОДА. Однак енаші чиновники вважають, що Тернопілля може запропонувати набагато більше.

Читайте також. Програма ЄС «Угода Мерів-Схід» добралася і до Тернополя

До розмови долучилися виконувач обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Іван Крисак, заступник голови ОДА Леонід Бицюра, заступник директора департаменту-начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва обласної державної адміністрації Руслан Кулик. Бесіду вони вели з Генеральним Консулом Республіки Польща в Луцьку Беатою Бживчи та керівником Українського Центру Бізнесу Яном Маньковським.

Як зазначив виконувач обов’язків голови ОДА Іван Крисак, Польща зажди була надійним партнером, захисником і провідником українських ідей.

Читайте також. Німців у Тернополі переконували, що без них реформи в Україні неможливі (Фото)

– Ми пишаємося тими партнерськими відносинами, які напрацювали за багато років у сфері бізнесу та підприємництва, – наголосив Іван Крисак. – В області працюють більше 42 спільних підприємств. Провадять бізнес на Тернопільщині також польські підприємства, які інвестують в її розвиток. Маю надію, що у нас їм працюється добре. Ми маємо надзвичайно велику потребу в інвестиціях і в співпраці. Ми відкриті до ваших пропозицій і зробимо все, щоб ваш бізнес комфортно почувався на теренах краю, щоб вам вдалося все реалізувати на Тернопіллі.

За словами Генерального Консула Республіки Польща в Луцьку Беати Бживчи, Польща має що запропонувати Тернопільщині.

– Ми готові ділитися корисними напрацюваннями та знаннями у сфері бізнесу та підприємництва, – наголосила Беата Бживчи.

Читайте також. Економічний та інвестиційний потенціал Тернопілля презентують у Києві

Поляки можуть запропонувати людям, які прагнуть розвивати цікаві бізнес-проекти, навчання на базі школи Януша Корчака.

– Також ми готові співпрацювати з фермерами, – додав керівник Українського Центру Бізнесу Ян Маньковський. – Нам потрібні кваліфіковані спеціалісти з виноградарства, сільського господарства. Крім співпраці, пропонуємо і навчання на розвинених польських фермах. Як показує досвід, здобуті знання та навички у польських господарствах стають корисними тут, в Україні.

Як зауважив заступник голови обладміністрації Леонід Бицюра, навчання фахівців проектній діяльності дуже потрібне Тернопільщині.

Читайте також. «Наявність бренду сприяє створенню «обличчя» міста», — кажуть на Тернопіллі (Відео)

– Нам потрібні люди які вміють писати проекти. Ми готові запросити ваших фахівців до нас, щоб провести навчання, семінари. Також потрібно, щоб підприємці наших країн мали можливість спілкуватися між собою. Тому ваші пропозиції дуже цікаві. В області розвиваються молочні кооперативи. У цьому напрямку маємо партнерів з Канади, США та Франції, але і ваш фермерський досвід буде для нас позитивним. Напрямків для взаємодії є дуже багато та найкращим форматом буде приїзд ваших підприємців для зустрічі з нашими, – каже чиновник.

Також Леонід Бицюра наголосив, що цікавою для Польщі може бути співпраця не лише у сфері бізнесу, а й в освітньому та культурному напрямках. Певні напрацювання вже є.

Читайте також. На Тернопіллі незабаром працюватимуть почесні консули шести країн, а також — інвестиційний омбудсмен (Відео)

– Потужно з польською стороною співпрацює освіта. Відбувається обмін директорами навчальних закладів. У нас сформувалися хороші відносини з польськими містами-побратимами. Є проект в галузі культури, який реалізується у Тернополі. Але переважно у проектах, що стосуються культури, залучена лише польська сторона, тому хотілося б, щоб активнішою була й українська, – наголосив заступник голови.

Заступник директора департаменту-начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва обладміністрації Руслан Кулик зазначив, що планують організувати День відкритих дверей для польського бізнесу.

– Також ми хочемо провести у Луцьку презентацію потенціалу Тернопільської області, щоб ви побачили, що, крім АПК, у нас є набагато ширші можливості для співпраці, – наголосив Руслан Кулик.

Софія Левицька