Полк “Азов” Порошенку: демілітаризувати Широкіне – це добровільно відкрити шлях ворогу до Маріуполя (Заява)

батальйон Азов - бійці з прапором полку в полі зимаКатегорично ідеї вивести українські війська з Широкіного полк “Азов”, який обороняє це стратегічне селище на шляху до Маріуполя. Про свою незгоду з такою ідеєю полк повідомив у заяві.

Бійці спецполку Національної гвардії України вважають, що як тільки звідти відійдуть українські війська, селище займе ворог і спостережні пости ОБСЄ цьому не зарадять. Відтак бійці звертають до Президента України Петра Порошенка ен приставати на ідею демілітаризації Широкіного.

ЗАЯВА ДОБРОВОЛЬЧОГО ПОЛКУ “АЗОВ”
ЩОДО ІНІЦІАТИВИ ПРО ВІДВЕДЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬК ІЗ СЕЛА ШИРОКИНЕ

Ініціатива щодо "демілітаризації" Широкиного є вкрай небезпечною та безвідповідальною.

Широкине — це стратегічна височина і вогнева позиція, з якої ворог регулярно здійснював артилерійські обстріли мирного Маріуполя. Саме звідси 24 січня було завдано удару по мікрорайону Східний, в результаті чого 31 мирний мешканець загинув, 120 — зазнали поранень, а десятки помешкань було зруйновано. Цей злочин ворог скоїв у період так званого режиму припинення вогню.

У результаті Широкинської операції полку "Азов" за підтримки ЗСУ село перейшло під контроль України. Було відсунуто лінію фронту, унеможливлено подальші обстріли Маріуполя, врятовано цивільне населення великого міста і зупинено наступ російського агресора на стратегічному напрямку. Цей успіх окроплено кров'ю наших побратимів.

Відведення українських військ та організація пункту з моніторингу припинення вогню у Широкиному означає втрату цієї української території навіть за умови присутності там місії ОБСЄ. А віддати Широкине – це добровільно відкрити ворота до Маріуполя. Під загрозою опиняться майже півмільйона його мешканців. Держава ризикує втратити важливі стратегічні об’єкти промисловості, розташовані в місті.

Командир полку "Азов" Андрій Білецький неодноразово піддавав критиці Мінські домовленості. Але ініціатива демілітаризації Широкиного є кроком назад навіть відносно них. За Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 р. не лише цей населений пункт має перебувати під контролем України, але й Саханка, розташована на схід від Широкиного. Пропозиція щодо відведення військ суперечить букві та духу міжнародного права, адже одним із ключових принципів Гельсінських угод є територіальна цілісність країн-членів ОБСЄ. Європейські спостерігачі мали б наполягати на повному виведенні всіх російських окупаційних військ, а не змушувати українські війська залишати стратегічні позиції.

Ми, бійці полку "Азов", закликаємо Головнокомандувача та вище керівництво держави не припуститися фатальної помилки і не кидати Широкине та Маріуполь напризволяще. Переконані - цей напрямок потребує посилення оборони, а не відведення військ.

Заявляємо: ми будемо захищати свою землю до останнього подиху!

Слава Україні!