Поліція Тернопільщини зробили офіційну заяву-застереження

поліція-напис на капоті крупно абстрактноЧерез спалах африканської чуми свиней у Збаразькому районіТернопільщини поліція застерігає селян, торовців м’ясом та покупців від обдуманих кроків, що можуть призвести до порушення закону і завдання шкоди.

Як нагадує ГУ Нацполіції у Тернопільській області, продавати і купувати м’ясо і туші тварин без відповідних дозвільних документів категорично заборонено. Про факти порушень просять повідомляти поліцію.

Читайте також: Небезпечна хвороба дісталася вже і Тернопільщини

З цього приводу поліція Тернопільщини оприлюднила наступну заяву:

“У зв’язку з тим, що в Збаразькому районі виявили африканську чуму свиней і на цій території в трикілометровій зоні від місця спалаху оголошено карантин, правоохоронці просять бути обережними.

Купуючи свинину на ринках та у точках спеціального продажу, перевіряйте, звідки вона, і вимагайте ветеринарну довідку. На документі обов’язково має бути штамп та підпис ветлабораторій.

Власники, у яких загинули тварини, повинні здати їх працівникам ветлабораторій. Самостійно утилізовувати туші заборонено.

Африканська чума свиней – страшний вірус, який забирає від 98 до 100 відсотків тварин. Захворювання не піддається лікуванню, а тварин, які вижили, все одно потрібно знищити.

Африканська чума свиней не впливає на здоров’я людини, оскільки людський організм не чутливий до цього збудника. У разі виникнення спалаху людина може бути тільки переносником вірусу серед свиней і сприяти подальшому поширенню інфекції. Головна небезпека зараженого м’яса – щоб його рештки не потрапили на корм здоровим тваринам”.