Поліція не матиме право складати протоколи про порушення: нові правила розмитнення авто

Фото з вільних джерелЗ 22 серпня набули чинності нові штрафи за перевищення терміну перебування нерозмитнених авто на території України.  Про це повідомляє 24 Канал.

Відтепер штрафи будуть значно більшими:

– 17 тисяч гривень штрафу – за перевищення від 10 до 20 діб;
– 85 тисяч гривень – за перевищення від 20 до 30 діб;
– 170 тисяч гривень або конфіскація ТЗ – за перевищення більш ніж на 30 діб.

Зміни у серпні стосуються виключно штрафів за перевищення терміну перебування нерозмитнених автомобілів на території України та інших, пов’язаних із цим, порушень.

Варто зауважити, що поліція не має право складати протоколи про порушення. Фактично це може робити лише митниця, яка і передаватиме усі дані до суду. Однак у Нацполіції досі немає бази даних щодо автомобілів на іноземній реєстрації. Єдине, що може зробити поліція – це зателефонувати до митниці та уточнити інформацію по зупиненому автомобілі.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Білошицький Олексій зазначив: наразі немає затвердженого наказу про спільну діяльність між Нацполіцією та ДФС. Окрім того, зараз тестують технічну базу даних автомобілів на іноземній реєстрації. Цікаво, що без бази даних поліція не може працювати та зупиняти автомобілі, хоча закон починає діяти вже завтра, 22 серпня. Скільки часу потрібно, щоб врегулювати усю цю процедуру, поліцейський сказати не зміг. Білошицький Олексій зауважив, що виникли певні проблеми під час розробки бази.

Читайте також: У Запоріжжі власники «євроблях» провели автопробіг проти впровадження штрафів

Також якщо таке тимчасово ввезене авто власник передасть іншій особі, або використовуватиме особистий транспорт у комерційних цілях – це ще 34 тисячі гривень штрафу.
Зазначимо, Президент Зеленський ініціював законопроект, який відтермінує штрафи для власників нерозмитнених автомобілів на європейських номерах до кінця 2019 року. Однак відповідне рішення може прийняти лише Верховна Рада, яка вперше засідатиме 29 серпня.