Поліцейського із Харківщини нагородили відзнакою МВС України за героїчний вчинок (Відео, фото)

фото: Національна поліція України
фото: Національна поліція України

Сьогодні, під час підсумкової наради Національної поліції України, перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий вручив заступнику начальника відділу кримінальної поліції Немишлянського відділу поліції Олександрові Гіцелєву відзнаку МВС України «Вогнепальна зброя».

Часто, під час виконання службових обов’язків співробітники поліції нерідко наражають себе на небезпеку. Так, 24 грудня 2019 року до поліції від оператора «102» надійшло повідомлення про те, що на проспекті Олександрівському невідомий чоловік затягнув жінку до яру поблизу зупинки громадського транспорту. Невідомий вимагав від поліцейських, щоби ті доставилийому знайомого, який перебуває у лікарні.

Про це йдеться на сайті Національної поліції України.

На місце негайно виїхало керівництво та слідчо-оперативна група Немишлянського відділу поліції. Разом із колегами прибув 34-річний заступник начальника відділу кримінальної поліції Олександр Гіцелєв.

«Під час спілкування з чоловіком ми дізналися, що він може обміняти свого знайомого на захоплену жінку. Зловмисник тримав біля її горла ніж, - згадує капітан поліції. - Ми доповіли про цю ситуацію керівництву ГУНП і начальником Головного управління   було прийнято рішення про введення спеціальної поліцейської операції «Грім».У цей час ми перебували на місці події і намагалися в будь-який спосіб врятувати жінку.

Обстановка була вкрай напружена. Потерпіла дуже нервувала та знаходилася у важкому психологічному стані. Тому я вирішив не чекати прибуття спецпризначенців і запропонував обміняти себе на заручницю. Зловмисник погодився та відпустив жінку. Таким чином заручницю було звільнено, шкоди її здоров’ю нанесено не було».

фото: Національна поліція України Начальник відділу кримінальної поліції Немишлянського відділу поліції Олександі Гіцелєв
фото: Національна поліція України
Начальник відділу кримінальної поліції Немишлянського відділу поліції Олександр Гіцелєв

Поліцейський, опинившись поряд із озброєним зловмисником, став тягнути час, щоби його заспокоїти, викликати довіру, запропонував чоловіку закурити. Той весь час погрожував поліцейському ножем. Коли злодій нарешті  відволікся на запалювання цигарки, Олександр Гіцелєв кинувся на нього, але не уникнув кількох ударів ножем - в обличчя, шию та руку.

«Ми весь цей час знаходились неподалік і з тривогою спостерігали за ситуацією, - розповідає начальник Немишлянського відділу поліції Харкова Кирило Щербинський. –Наблизитися до колеги ми не мали жодної змоги, адже зловмисник відразу притискав до Сашка ніж і кричав, що розправиться із ним. Будь-який рух із нашого боку викликав у ньому агресію. Коли Гіцелєв накинувся на злодія, ми через кілька секунд уже були поряд із ними, затримали чоловіка, а Олександра негайно передали медикам».

У тяжкому стані поліцейського терміново госпіталізували. Після хірургічного втручання Олександр кілька днів перебував у реанімації.

Колеги Олександра зробили все можливе для надання йому необхідної допомоги. За сприяння начальника ГУНП в Харківській області Валерія Сокуренка поліцейський був забезпечений ліками та медикаментами.

Зараз небезпека минула, Олександр Гіцелєв іде на поправку, але відзначає, що реабілітаційний період триватиме кілька місяців.

«Чи було мені страшно? Мабуть, в той момент - ні, - посміхається капітан поліції. – Я думав лише про одне – потрібно рятувати дівчину будь-якою ціною. Професія поліцейського дуже складна та небезпечна. Ми ризикуємо життям кожного дня, коли заступаємо на службу».

Сьогодні, під час підсумкової наради Національної поліції України перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий нагородив Олександра Гіцелєва відзнакою МВС України «Вогнепальна зброя».

«Ми рівняємося на таких працівників. І саме на прикладі таких працівниках ми будемо будувати свою роботу –  як потрібно ставитися до службових обов’язків, навіть ціною самопожертви захищати наших громадян»,- зазначив Голова Нацполіції Ігор Клименко.

Як затримували злочинця - дивіться відео Нацполіції України: