Поліцейські і лісівники Закарпаття розповіли, як борються із ялинковими браконьєрами

фото із вільних джерел
фото із вільних джерел

«Три ялинки в лісі зрубав – привіт, кримінальна справа!», – каже майстер лісу Чорноголівського лісництва Великоберезнянського держлісгоспу, що на Закарпатті   Віталій Юричканич, який до охорони зелених красунь ставиться дуже відповідально, інформує сайт ” Новини Закарпаття”.

На початку грудня на цій території стартувала акція «Новорічна ялинка».

І тепер кожен день група з поліцейських і співробітників державної лісової охорони обходить місцеві стежини та плантації новорічних дерев. А якби не рейди, порушників стало б набагато більше.

Але не тільки за допомогою обходу лісових масивів захищають дерева місцеві лісівники.

Щороку у передноворічний період перед ними постає ще одне завдання: забезпечити новорічними ялинками жителів свого району і при цьому не завдати шкоди лісу.

– Зараз уже мало хто без дозволу ризикує ялинки пиляти, – ділиться  майстру лісу Чорноголівського лісництва Віталій Юричканич. Поліцейські і лісівники Закарпаття – Покарання посилилися. За зрубане дерево накладається штраф розміром від 255 до 510 грн. та залежно від діаметра стовбура дерева одночасно нараховуються і збитки. Крім того, в порядку цивільно-правової відповідальності вони відшкодовують збитки, заподіяні лісовому господарству, а в разі заподіяння лісовому господарству значної шкоди громадяни та посадові особи можуть притягуватись до кримінальної відповідальності згідно з статтею 246 Кримінального кодексу України.

– Не дивлячись на те що поки рубка хвойних порід для новорічних свят не приносить великої шкоди лісу, ми давно думаємо про завтрашній день. І найкращий вихід для тих, хто бажає неодмінно наряджати в грудні вдома живу ялинку, – новорічні плантації, – коментує головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур. – Подібні ділянки вже не один рік існують в лісових господарствах, підпорядкованих Закарпатському обласному управлінню лісового та мисливського господарства. Робиться це так: вибирається майданчик і ділиться на ділянки. Їх має бути стільки, скільки років необхідно дереву, щоб підрости. Наприклад, для ялиці це 8-10 років, для ялини – 10-15. У передноворічний період більшість ялинок заготовляється саме з плантацій новорічних ялинок. І кожної весни на них висаджують майбутні ялиці та ялини. По-перше, це абсолютно не наносить шкоди природі. А по-друге, дерева, вирощені на таких плантаціях, набагато кращі за ті, що ростуть в природних умовах і борються за світло сонця. А ще покупець точно знає, що не завдав ніякої шкоди природі.