Політолог вказав на помилку України в переговорах про Донбас

Олександр Леонов. Фото з відкритих джерел

У відповідь на тиск Росії в ході переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі Україна має відповідати посиленням тиску на Росію за невиконання нею зобов’язань.

Про це заявив в ефірі каналу “Україна 24” виконавчий директор центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

“Потрібно далі тиснути на Росію для того, щоб змусити, нарешті, зупинити війну, бо, хоч і є режим тиші, але гинуть військові. Хотілося б нагадати, що під час підписання документів про забезпечення цього режиму йшлося не тільки про зупинку вогню, а й про відповідальність за загибель, наприклад, українських військових”, – сказав Леонов.

Читайте також: Український дипломат назвав умову “прориву” у переговорах про Донбас

Політолог впевнений, що Україна на переговорах у всіх форматах має наголошувати, що російські окупанти не виконують умов всеосяжного перемир’я, про яке учасники Тристоронньої контактної групи домовились влітку минулого року. Те, що Україна цим не тисне на Росію, Леонов вважає помилкою України у переговорному процесі щодо Донбасу.

“Українські військові гинуть, але ми не чули про те, що Україна піднімає питання про притягнення до відповідальності тих, хто причетний до цього. На початку цих інцидентів торік Україна піднімала ці питання, зараз – ні. Українська сторона чітко заявляє про те, що сили, які стріляють по нас, контролюються Росією. Часто це саме російські або військові, або ті, кого навчила Росія, як мінімум Росія впливає на те, що відбувається. Потрібно піднімати ці питання на будь-яких майданчиках – ТКГ, зустрічах радників тощо. І не тільки піднімати в розмовах віч-на-віч, але і піднімати в публічному просторі. Це важливо і говорить про те, що Росія не виконує зобов’язання. Вони, наприклад, на нас тиснуть щодо паризького комюніке, куди була внесена позиція про імплементацію “формули Штайнмаєра” в українське законодавство. Ми повинні тиснути у відповідь на всі ті речі, які Росія не виконує”, – наголосив Олександр Леонов.

Читайте також: Експерт назвав умову перемоги України на Донбасі: “Кремль зламає зуби”