Поки у Тернополі згадували про Гельсинську Спілку, суд забороняв рішення облради

Хомінець– Українська Гельсинська Спілка розхитала страшну машину під назвою СССР, – заявив 26 січня голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець, виступаючи на віче.

Люди зібралися під стінами обласної ради. Головним лейтмотивом мітингу був чвертьстолітній ювілей заснування у Тернополі відділення відомої правозахисної організації Українська Гельсинська Спілка. Саме 26 січня 1989 року вона була створена на квартирі відомого дисидента та правозахисника Левка Горохівського.

Читайте також. Осередок революції у Тернополі перебрався під будівлю облради (Відео, Фото)

– Ця організація сприяла падінню СССР,  вона доклалася до виховання свідомих українців, діти, онуки яких сьогодні стоять на барикадах,  виборюючи право на те, щоб Україна була демократичною державою. Адже демократія – це народовладдя, а не панування однієї «сім’ї», потурання прав та свобод громадян».

Нагадаємо, сьогодні повинна була відбутися урочиста академія з нагоди 25-річчя створення Тернопільського відділення УГС, але через політичну ситуацію в Україні її скасували, повідомляє сайт облради.

Проте цього дня встигли статися інші події. Так, Тернопільський суд зупинив дію рішень облради від 25.01.2014 р. Це сталося на клопотання обласної прокуратури.

Читайте також. Тернопільський суд зупинив дію рішень облради від 25.01.2014 р.

Довідково. Суд наказав зупинили дію таких рішень Тернопільської облради, а також заборонив голові Тернопільської обласної ради підписувати та оприлюднювати інші рішення сесії 25.01.2014 р.:

Народна Рада України – єдиний легітимний орган влади, який визнають на Тернопіллі

У Тернополі створили виконком обласної ради. Тепер він керуватиме краєм (Відео, Фото)

Депутати облради висловили недовіру голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну (Відео, Фото)

Керівник Загону народної самооборони на Тернопіллі – Олександр Варакута (Відео)

Повернути “Беркут” у Тернопіль вимагають депутати облради (Фото, Відео)

Тернопіль: Юхима Дишканта – захистити, а КПУ та “Партію регіонів” – заборонити (Відео)