Поки “глава ЛНР” їздив у Москву, у нього “віджали” магазини – політолог розповів про суть “республік”

Дмитро Орєшкін
Дмитро Орєшкін

“Для Донбасу нинішня ситуація — це катастрофа”, – так прокоментував боротьбу за владу і сфери впливу у терористичних “ДНР” і “ЛНР” у своєму блозі російський політолог Дмитро Орєшкін.

Він констатує, що в процесі цієї боротьби бойовики на Донбасі жорстоко ліквідовують конкурентів. При цьому в основі цих вбивств – прагнення награбувати якомога більше.

“У процесі боротьби за владу люди, що здійснюють керівництво в “ДНР” і “ЛНР”, остаточно перейшли в ранг відморозків. У цей список входять різного роду “Захарченки”, “Мотороли”, “Гіві” і “Плотницькі”, які після встановлення контролю над якоюсь територією першим ділом віджимають існуючу там власність. У процесі “віджиму” власності вони, звичайно, займаються взаємною різаниною, такий собі бандитський переділ залишків активів, які існували на Донбасі”, — пише Орєшкін.

За його словами, ватажки бойовиків жорстоко ліквідовують тих, хто хоче забрати у них владу.

Російський політолог розповів, що коштувало "главі ЛНР" залишитись при "владі".

"Виходячи з останніх непідтверджених повідомлень з "ЛНР", глава самопроголошеної "ЛНР" Ігор Плотніцький за час свого перебування в Москві позбувся луганських магазинів. Якщо це правда, то пан Плотніцький просто здійснив невдалу спробу стати стаціонарним бандитом. Серед його соратників є точно такі ж озброєні люди, охочі віджати власність. Він змушений з ними постійно вести силові розбірки. Приміром, він розправлявся із Мозговим та іншими ідеологічними бійцями, які воювали за "велику російську ідею". Їх усунули з тієї простої причини, що за всіма цими суперечками стоїть варварський і дикий економічний інтерес", — вважає російський політолог.

Дмитро Орєшкін переконаний, що за таких обставин Плотніцькому, якщо він хоче вижити, залишається єдине — втекти до Росії із тим, що "глава ЛНР" уже встиг награбувати.

"Для Донбасу нинішня ситуація — це катастрофа, і бажання Путіна "перепихнути" його Україні цілком зрозуміле", — додав Орєшкін.