“Показові виступи”, – експерт пояснив, чому в Путіна не вистачить війська напасти на Україну

Євген Добряк. Фото з відкритих джерел

Росія влаштувала показове перегрупування своїх військ біля українських кордонів, щоб  спробувати залякати Україну і країни НАТО. Для повномасштабного наступу на Україну в президента Росії Володимира Путіна не вистачить сил і засобів.

Про це експерт-міжнародник Євген Добряк заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

Він пояснив, що для прямих наступальних дій на Україну Путіну потрібне було б мінімум 250-тисячне угрупування військ, а це чверть всієї армії Російської Федерації. Біля кордонів же України військ РФ зараз у рази менше. Тому у Росії не вистачить сил і засобів для повномасштабного вторгнення в Україну.

"Щоб провести таку операцію, потрібна дислокація мінімум 250 тисяч. Сама армія РФ складає мільйон осіб... Перегрупування і дислокація російських військ біля кордонів України плюс стратегічні навчання з Білоруссю, швидше за все, це - демонстративно показова ситуація, тому що це не пов'язано з тим, що готується повномасштабний агресивний наступ на Україну. Це неможливо. За військовими канонами, якщо ми рахуватимемо сили і засоби Російської Федерації, це демонстративні показові навчання. По-перше, для НАТО, щоб вони бачили, що є перегрупування біля існуючого конфлікту. З іншого боку - це показові виступи для України, щоб були якісь паритети стримування", - сказав експерт.

Читайте також: Хомчак: РФ стягує війська до кордонів України і “створює загрозу військовій безпеці держави” (Відео, Схеми)

Євген Добряк також зазначив, що Путін добре розуміє наслідки військового вторгнення в Україну. Під загрозою  миттєвих санкцій Заходу президент РФ на це не піде.

"Ніякого прямого збройного конфлікту не буде. Путін чудово розуміє, що зараз увійти в прямий конфлікт з Україною і ввести свої війська на територію України - це виходить некерований хаос у центрі Європи... Це не зрозуміє ніхто - ні Європейський континент, ні Сполучені Штати", - підкреслив Добряк.