“Покайтеся за свої гріхи і за гріхи народу”, – закликає архиєпископ Василій Семенюк (Відео)

семенюкДо щоденної посиленої молитви та строгого посту за Україну у кожен четвер святі отці закликають тернополян. Зберігатимуть таку традицію до часу стабілізації ситуації в країні.

Архиєпископ і митрополит Василій Семенюк зробив це, відповідно до Звернення греко-католицького єпископату України з приводу суспільно-політичної ситуації в державі, повідомив кореспондент телекомпанії TV-4.

Читайте також. УГКЦ готується відзначити 25-річчя виходу з підпілля

Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк просить вірних не бути байдужими, щиро молитися, жертвувати піст, відмовляючись від м’ясних і молочних страв, за Боже змилування над Україною та перемогу добра і правди. Щодня, о 21 годині, владика радить молитися на вервиці у родинному колі. Така молитва має велику силу і не раз змінювала хід історії, каже Кир Василій Семенюк.

– Закінчення Другої світової війни, Австрію окупували радянські війська, а другу частину – американці. Стояло питання розподілу країни, тоді монахи-францисканці звернулися до свого народу молитися, молитися на вервиці і люди послухали, – каже кир Василій Семенюк, Архиєпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський. – Не було жодної родини, не було жодної особи, яка не молилася б на вервиці. І Господь вислухав ті молитви.

Читайте також. “Є моноліт українців, моноліт християн різних конфесій, тож розпочинаються зміни”, – священик (Відео)

Тоді Австрія зберегла єдність, продовжує кир Василій Семенюк, а австрійські францисканці, аби подякувати Богородиці за ласки, пішли з вервицею в руках до Люрду. Закликає владика і до посту. Кожен має очистити душу, відвернутися від зла і творити добрі справи.

– Навернути своє серце до Бога, – каже кир Василій Семенюк. – Підіть усі до сповіді, покайтеся за свої гріхи і за гріхи народу. Інтенсивно молімося. І постити потрібно. Щоб Бог простив нам наші гріхи.

Читайте також. Любомир Гузар: “Влада… то є звірі, то є, знаєте, бандитство першої кляси”

До речі, в Тернополі на всіх парафіях у храмах задарма роздаватимуть  вервиці, щоб люди мали таке знаряддя молитви.